يکشنبه ١٠ مهر ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با کارگردانی حسین مرادی‌زاده ؛

جایزه اسطوره‌شناسی جشنواره کالچر سینما هند به پویانمایی "گیلگمش" رسید

سینمای نو > سرویس پویانمایی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون ، هدف از برگزاری جشنواره فیلم کالچر سینما تجلیل از فرهنگ جهانی از طریق سینما است.

گیلگمش، پهلوان نامدار اوروک، شهری از سرزمین سومر در میان‌رودان است، عمری در جستجوی جاودانگی می‌کوشد و بارها شکست می‌خورد اما سرانجام به گیاهی دست می‌یابد که او را جاودانه خواهد کرد ولی ماری آن گیاه را می‌رباید و حاصل عمر او از دست می‌رود.

ساخت صدا و موسیقی انیمیشن حماسی گیلگمش که اولین حضور بین‌المللی خود را تجربه می‌کند، ایلیا مرادی‌زاده بر عهده داشته است.

چشم‌انداز جشنواره کالچر سینما استفاده از رسانه سینما برای گردهم آوردن مردم با فرهنگ‌های مختلف از سراسر جهان است. فرهنگ‌های جهانی در طول قرن‌ها فرصت‌های داستان‌سرایی بسیاری را برای مردم محلی فراهم کرده‌‌اند تا این سنت‌ها، آداب و رسوم و میراث را به نسل‌های بعدی منتقل کنند.

جشنواره کالچر سینما با محور روز جهانی تنوع فرهنگی برای گفت‌وگو و توسعه از سوی سازمان ملل تاسیس شده و با هدف جذب فیلمسازان پرشور از سراسر جهان که در باره موضوع‌های متنوع فرهنگی فیلم می‌سازند، برگزار می‌شود.

روز جهانی تنوع فرهنگی برای گفت‌وگو و توسعه که هر ساله در ۲۱ می برگزار می‌شود، پس از تصویب یونسکو در سال 2001 به عنوان روز جهانی اعلام شد و نیاز به افزایش ظرفیت فرهنگ به عنوان وسیله‌ای برای دستیابی به رفاه، توسعه پایدار و همزیستی مسالمت‌آمیز جهانی را امری ضروری تشخیص داد، زیرا فرهنگ‌های گوناگون جهانی در طول قرن‌ها فرصت‌های داستان‌سرایی بسیاری را برای مردم محلی فراهم کرده‌‌اند تا این سنت‌ها، آداب و رسوم و میراث را به نسل‌های بعدی منتقل کنند.

دومین جشنواره فیلم کالچر سینما در محدوده کشور هند به صورت آنلاین از ۲۴ تیر تا ۲۳ مرداد سال 1401 (۱۵‌ ژولای تا ۱۴ آگوست ۲۰۲۲) در حال برگزاری است.١٥:٥٥ - يکشنبه ٩ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨٣٥٧    /    تعداد نمایش : ٧١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است