دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با تاکید بر توسعه روابط فرهنگی میان دو کشور ؛

سفیر نیکاراگوئه میهمان برج آزادی شد

سینمای نو > سرویس فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی مجموعه برج آزادی، سفیر کشور نیکاراگوئه در ایران، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در نماد ملی ایران از ایرانیان به‌عنوان مظهر مقاومت در مقابل غرب یاد کرد و با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور به‌ویژه در روابط سیاسی ابراز امیدواری کرد این دیدار، بتواند راهگشایی برای آشنایی دو ملت با  فرهنگ و هنر هر دو کشور باشد .

در این دیدار سید عباس عظیمی ضمن خیر مقدم به سفیر نیکاراگوئه و ارائه توضیحاتی درخصوص شاهکار هنری جوانان ایرانی در طراحی و ساخت برج ، برای برگزاری هفته‌های فرهنگی تمامی کشورها اعلام آمادگی  و اظهار امیدواری نمود که با همکاری های مشترک شاهد  اتفاقات خوبی در این فضای تاریخی، هنری باشیم.

عظیمی برای برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان پیشکسوت کشور نیکاراگوئه اعلام آمادگی و پیشنهاد خواهر خواندگی برج با یکی از مراکز تاریخی و فرهنگی را داد که مورد استقبال ایشان قرار گرفت .

براوو پس از بازدید از تمام فضاهای بازدیدی برج گفت: سازه برج همانقدر که از بیرون تاثیر برانگیزه از داخل هم تاثیر گزاره و نمادی از تاریخ و فرهنگ ایران است و من برای اولین بار که به داخل این بنا آمده‌ام شگفت‌زده شده‌ام و معماری برج تحسین برانگیز بوده و نشان‌دهنده هنر معماری برجسته ایرانی است و این افتخاری برای من که توانستم از نزدیک دیداری از برج آزادی ایران داشته باشم.

وی کاخ ریاست جمهوری نیکاراگوئه را به عنوان یک ساختمان تاریخی که کتابخانه و  موزه ملی نیز در ان دایر است را برای خواهر خواندگی پیشنهاد داد.

نمایشگاه های هنرمندان پیشکسوت  استادان ملیح ناصری ، عشرت سیروس ، کیومرث قورچیان و موزه عکاسی استاد جدیدالاسلام مورد توجه ایشان قرار گرفت.

در پایان دفتر یاد بود مجموعه برج آزادی، به رسم یادگار توسط " ایساک لنین براوو " امضاء شد.


١٥:٥٨ - سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٨٨٥٨٨    /    تعداد نمایش : ١٤٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است