دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

به منظور همکاری‌های مشترک ؛

کانون پرورش فکری و موزه ملی ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

سینمای نو > سرویس فرهنگی 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این تفاهم‌نامه به منظور هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود برای تحقق اهداف کانون و همچنین اهمیت آموزش تاریخ و فعالیت‌های ترویجی برای پیشرفت سواد تاریخی عمومی کودکان و نوجوانان، بین معاونت تولید کانون پرورش فکری و موزه ملی ایران به امضا رسید.

بر اساس این خبر، همکاری این دو مجموعه، گشایشی در عرصه آموزش تاریخ به کودکان و نوجوانان و ایجاد بسترهای همکاری تخصصی خواهد کرد.

با توجه به ویژگی‌های موزه تاریخ که زیرمجموعه اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده کانون فعالیت می‌کند، ایجاد همکاری با سازمان‌های مرتبط با این فعالیت‌ها گامی در هر چه بهتر شدن و پویایی این مجموعه خواهد داشت، از سوی دیگر با توجه به اهمیت موزه ملی ایران در کشور و عرصه جهانی، نیاز است تا آگاهی و دانش کودکان و نوجوانان در زمینه باستان‌شناسی پیشرفت پیدا کند.

همچنین گسترش همکاری‌های ترویجی و فرهنگی در حوزه آموزش تاریخ به کودکان و نوجوانان از دیگر ویژگی‌های مهم این تفاهم‌نامه است.

بر همین اساس از مفاد توافق شده در این تفاهم‌نامه می‌توان به انجام پژوهش و مقاله‌های علمی و تخصصی مشترک در حوزه کودک و نوجوان، برگزاری نشست‌های علمی تخصصی مرتبط با فعالیت‌های مشترک برای بالا بردن سطح آگاهی عمومی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی، مسابقه‌ها و جشنواره‌های مشترک، برگزاری دوره‌های تخصصی برای شناخت بهتر باستان‌شناسی کودک برای گروه‌های سنی مختلف کودک و نوجوان اشاره کرد.

اجرای مفاد این تفاهم‌نامه در موزه ملی بر عهده معاون فرهنگی موزه و در کانون بر عهده اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای است.

یادآوری می‌شود این تفاهم‌نامه در شش ماده و به مدت سه سال هجری شمسی به امضای محمدرضا کریمی‌صارمی معاون تولید و جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران رسیده است و هر کدام از طرفین با توجه به تعهدات خود موظف به اجرای مفاد آن هستند که همگی برای آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با ارزش‌های باستان‌شناسی و تاریخ سرزمین ایران و انجام پروژه‌های مشترک در زمینه‌های فرهنگ، تاریخ و باستان‌شناسی خواهد بود.١٤:٤٤ - يکشنبه ١٧ مرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٩٢٠٠٧    /    تعداد نمایش : ٨٥سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است