يکشنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٧

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با برگزاری نشستی خبری ؛

جزئیات برگزاری نخستین رزم واره مدافعان حرم تشریح شد

سینمای نو > سرویس رادیو    

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در نشست خبری نخستین رزم واره مدافعان حرم که با حضور دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی ،دکتر جعفری رییس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ،. مهندس بهنام احمدپور مدیر شبکه رادیویی ایران ،علی فروغی رییس بسیج صدا و سیما، فرزاد طالبی مدیر کل امور موسیقی و نماینده معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،محسن فرجادی نماینده معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سعید مقیسه مدیر کل بازار محتوا و نماینده معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما و جمعی از  اصحاب رسانه برگزار شد جزئیات برگزاری این رزم واره اعلام شد

حمید شاه آبادی ، معاونت صدا در ابتدای این نشست ، یاد کردن و زنده نگه داشتن مدافعان حرم را یک رسالت برای رسانه دانست و یکی از نقش های این رزمواره را تبیین استراتژی نظام در رابطه با استکبار جهانی که ایران سردمدار آن است معرفی کرد .

شاه آبادی در ادامه گفت:  امروز در جهان اسلام هیچ رخدادی بدون در نظر گرفتن نقش ایران میسر نیست . مدافعان حرم کسانی هستند که استراتژی امروز نظام به پشتوانه آنها صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ابعاد مختلف نقش مدافعان حرم بر کسی پوشیده نیست، گفت: رزمواره باید جلوی کم رنگ شدن این ابعاد را بگیرد. وظیفه رسانه معرفی الگو است و چه الگویی بهتر از این عزیزان مدافع حرم.

وی با تصریح اینکه امکان ندارد یک رسانه بخواهد در حوزه خودش مدعی و موفق باشد ولی با مخاطبانش تعامل نکند گفت: غنای رسانه ها به این تعامل مداوم با مخاطبان است.
شاه آبادی خلق یک اثر هنری را در گرو دریافت لحظات حساس دانست و گفت: امروز زمان آن گذشته است که یک سری هنرمند یا نویسنده محدود در یک اتاق دربسته بنشینند و در مورد ارزشهای انقلاب بنویسند. امروز همه این فرصت را دارند که در تبیین این ارزشها نقش ایفا کنند. ما نیز در رسنه خود به این مشارکت احتیاج داریم. امیدوارم رزمواره بتواند از این فرصت استفاده کند.
علی اصغر جعفری مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و رئیس سازمان هنری وامور سینمایی دفاع مقدس در بخش دیگری از این نشست خبری ، ضمن تقدیر از برگزار کننده‌ها و فعالان این رزم واره اظهار کرد: مدافعان حرم بخشی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی را شکل می‌دهند چون تاریخ انقلاب اسلامی نشان داده هر گاه نیازی احساس شود مردم پشت انقلاب و رهبر فرزانه‌اشان ایستاده‌اند برای همین وظیفه رسانه است تا این ظرفیت‌ها را در قالب بخش‌های مختلف هنری و رسانه‌ای تصویر کند. با این هدف این رزم واره شکل گرفت و به امید خدا نخستین دوره آن را به بهترین نحو برگزار خواهد کرد.

جعفری بخش مختلف این رزم واره را این‌گونه تشریح کرد: قسمت‌های مختلف این رزم واره به این شکل دسته بندی می‌شود؛
۱- دیداری(مستند، فیلم سینمای، داستانی و کوتاه، پویانمایی، فیلمنامه، تیزر و کلیپ و برنامه‌های ترکیبی)
۲- شنیداری(مستند رادیوی، برنامه ترکیبی، انونس، نمایش رادیوی و متن رادیوی)
۳- موسیقی، سرود و نغمه‌های آئینی(قطعه موسیقی با کلام، قطعه موسیقی بی‌کلام، نغمات، نماهنگ، مدیحه سرایی، سرود و ترانه سرایی)
۴- مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری(عکس، مصاحبه، مقاله، گزارش، تیتر، و چندرسانه‌ای)
۵- فضای مجازی(شبکه‌های اجتماعی، سایت و وبلاگ، نرم‌افزارهای کاربردی، طرح و تصویر گرافیکی و پادکست)
۶- مردمی(دل‌نوشته، شعر، داستان کوتاه، عکس، کلیپ، فیلم کوتاه مردمی و طرح و ایده)
بعد از معرفی بخش‌های مختلف رزم واره جعفری اعلام کرد: متقاضیان تا ۳۰ آذر ماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. آئین پایانی رزم واره و تقدیر از برگزیدگان نخست رزم واره مدافعان حرم نیز ۱۸ دیماه برگزار خواهد شد.

جعفری در پاسخ به سردبیر پایگاه خبری سینمای نو مبنی بر میزان جوایز ، هیئت انتخاب و عنوان رزم واره گفت :

در هر قسمت  3 برگزیده خواهیم داشت که علاوه بر تندیس رزم واره و دیپلم افتخار برای هر 3 نفر ، به نفر اول مبلغ 15000000 ریال ، نفر دوم 10000000 ریال و نفر سوم 5000000 ریال اهدا می شود

هیئت انتخاب و داوری تا 15 روز دیگر به شورای سیاست گذاری معرفی و مشخص خواهند شد .

وی انتخاب عنوان رزم واره برای این اتفاق را بر آمده از تصمیم جمعی از نخبگان دانست .

لازم به ذکر است در بخشی از این نشست ، بهنام احمدپور مبارکه مدیر شبکه رادیویی ایران نیز که دبیری این جشنواره را بر عهده دارد ضمن بیان بخش های مختلف این جشنواره از به راه افتادن رادیو تصویری رادیو ایران در هفته جاری خبر داد .

علی فروغی رئیس بسیج سازمان صدا و سیما هم در سخنانی نقش مدافعان حرم را یک نقش بشر دوستانه و فراتر از مذهب دانست و گفت: دفاع از حرم یک حرکت انقلابی در دفاع از انسانیت است.
وی در انتها از همه رسانه‌ها خواست با حمایت و شرکت خود در این رزم واره کمک کنند تا آرمان‌های شهدای مدافع حرم بیشتر در جامعه اشاعه داده شود.

در پایان این نشست خبری ، از پوستر نخستین رزم واره مدافعان حرم رونمایی شد .١٥:٥٩ - يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٦٤٧٩٩    /    تعداد نمایش : ٣٨٦سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است