دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

پس از 20 سال تعطیلی ؛

صبح جمعه با شما به رادیو ایران برگشت

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی صدا و سیما ، حمید شاه آبادی ، معاون صدای جمهوری اسلامی با اعلام این خبر گفت: ظرفیت های هم افزای فراوانی در معاونت صدا وجود دارد كه موجب شد امكان احیاء برنامه خاطره انگیز "صبح جمعه با شما " فراهم شود.

در سال های گذشته این برنامه به نوعی با نام های مختلف از جمله قند و نمك، جمعه ایرانی و رادیو جمعه در جدول پخش شبكه های رادیویی حضور داشته است و در حال حاضر مقدمات احیاء این برنامه فراهم شده و از نیمه اردیبهشت ماه شنوندگان رادیو ایران می توانند باز هم شنونده برنامه "صبح جمعه با شما" باشند.

معاون صدای جمهوری اسلامی درباره ویژگی های "صبح جمعه با شما" گفت: این برنامه در مرحله اول به مدت 120 دقیقه از ساعت 9 صبح جمعه ها از رادیو ایران پخش خواهد شد.وی افزود: همكاران تلاش كرده اند كه هسته اصلی بازیگران این برنامه قدیمی دور هم جمع شوند و با بهره گیری از ظرفیت بازیگران جوان ، گروه بازیگران تكمیل شود.

در حال حاضر هنرمندانی چون علیرضا جاویدنیا، عباس محبی، اصغر سمسارزاده، صادق عبداللهی، حسین هاشمی، مرتضی تبریزی، فرانك رفیعی و شوكت حجت از جمع قدیمی های "صبح جمعه" با برنامه همكاری می كنند و در دوره جدید حسین عرفانی، مینو غزنوی، حسین محب اهری ، مهین برزویی و ... به جمع گروه هنرمندان برنامه اضافه می شوند.

شاه آبادی درباره تغییرات ساختاری برنامه نیز افزود: علاوه بر احیاء شخصیت های قدیمی برنامه مانند آقای دست و دلباز، نازیلا ، همسر ملون و ... تلاش شده است بخش های جدیدی نیز به برنامه اضافه شود. یكی از این بخش ها ، بهره گیری از ظرفیت طنازان در سراسر كشور است . به همین منظور هماهنگی های لازم با معاونت امور استان ها صورت خواهد گرفت تا بخش های متنوعی با همكاری صدای استان ها به برنامه اضافه شود. شاه آبادی گفت: بخش محتوایی دیگری كه به برنامه اضافه می شود ، بخش تعاملی است كه در قالب یك مسابقه غیرحضوری اجرا می شود . در این مسابقه علاقه مندان طنز قطعات طنز تولیدی خود را برای برنامه ارسال می كنند. برگزیده این قطعات در برنامه پخش می شود و در یك رقابت جذاب ، برندگان هر فصل با رأی مردمی معرفی می شوند و برندگان به طور حضوری در برنامه ایفای نقش می كنند.

معاون صدای جمهوری اسلامی در پاسخ به این پرسش كه چرا بعد از دو دهه تصمیم به احیاء برنامه "صبح جمعه" با شما گرفته شده است، گفت: این برنامه شناسنامه طنز رادیو به حساب می آید و مطالبه مردمی هم تولید و پخش مجدد آن است. بر همین اساس ، تصمیم به احیاء این برنامه گرفته شد.

شاه آبادی افزود: این وظیفه ما است كه از تمام ظرفیت های رادیو برای ارائه برنامه های جذاب و مخاطب پسند استفاده كنیم و من از همه افرادی كه در گذشته با این برنامه همكاری داشته اند ، دعوت می كنم تا تجربیاتشان را در اختیار برنامه قرار دهند.

گفتنی است برنامه "صبح جمعه با شما" سال 1378 تعطیل شد و هنرمندان آن به دو گروه تقسیم شدند كه یك گروه بعدها برنامه "جمعه ایرانی" را اجرا كردند و عده ای نیز از برنامه های طنز دور شدند. برنامه "جمعه ایرانی" نیز از سال 1394 به درخواست تهیه كننده برنامه تعطیل شد و اكنون پس از دو دهه هنرمندان برنامه صبح جمعه با شما دور هم جمع شده اند تا با كارگردانی علیرضا جاویدنیا و تهیه كنندگی ساجد قدوسیان ، این برنامه خاطره انگیز را احیاء كنند.٠٩:٠٠ - دوشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٦٨٩٩٢    /    تعداد نمایش : ١٩٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است