دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در نشست خبری معاون صدا اعلام شد :

ساخت ۱۵۴ هزار دقیقه برنامه رادیویی ویژه ماه مبارک رمضان

سینمای نو > سرویس رادیو      

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، دکتر حمید شاه آبادی در نشست خبری تشریح ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان شبکه‌های رادیویی که امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در سالن جلسات ساختمان شهدای رادیو برگزار شد، از تولید و پخش ۱۵۴ هزار دقیقه برنامه در شبکه های مختلف رادیویی در ایام ماه مبارک رمضان و راه اندازی رادیو ترتیل برای اقناع معنوی مخاطبان خبر داد.

معاون صدا با بیان اینکه ماه مبارک رمضان مانند یک فصل جدید است و ما در بهار قرآن با فصل جدید زندگی مواجه هستیم، گفت: رسانه فعال رسانه ای است که این تغییر را در درون خود حس و ارائه کند. بنده به نمایندگی از زحمات سه هزار همکار خود در رادیو که روزانه ۳۵۴ ساعت برنامه تولید می کنند، بخش هایی از برنامه های ماه رمضان را تشریح می کنم.

وی با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان حرکت رادیو به سمت خانواده‌هاست و خانواده‌ها باید به سمت قرآنی شدن حرکت کنند، گفت: رادیو یک رسانه گفتاری است که یک سویه مطالب را عرضه می کند اما زمانی رسانه به خوبی نقش ایفا می کند که برآیند این کار، ۲ طرفه باشد و از رسانه ها هم می خواهم کمک کنند تا این تعامل دوطرفه برقرار شود.

دکتر شاه آبادی با بیان اینکه بیش از ۱۵۴ هزار دقیقه برنامه در ماه مبارک رمضان در شبکه های مختلف رادیویی تولید و پخش می‌شود، ادامه داد: توجه ویژه رسانه رادیو به موضوع خانواده است و در این حوزه تلاش ما بر این است تا به سمت و سوی خانواده ایمانی و قرآنی حرکت کنیم. چرا که ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای این موضوع است.

شاه آبادی افزود: ما باید با توجه به سبک زندگی قرآنی از فرصت ماه رمضان بهره ببریم. سبک زندگی ایرانی و اسلانی باید در قالب الگوهایی در برنامه ها معرفی شود.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان از جرایم کاسته می شود و باید از فرصت انس با خدا استفاده کنیم، ادامه داد: رسانه باید بتواند در زندگی روزمره مردم تاثیرگذار باشد و رادیو نیز به دنبال همین هدف است. یکی از مهمترین موضوعاتی که رادیو می خواهد در این ایام به آن بپردازد، حق الناس است و بسیاری از برنامه های ما به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به موضوع حق الناس و حقوق مردم می پردازند .

وی در ادامه و در تشریح بخش های متمایز شبکه های رادیویی در ماه مبارک رمضان امسال گفت: طرحی را در رادیو ایران به نام "من خادم هستم" برای توجه به زندگی و مسائل و مشکلات خادمین مساجد برای ترویج خادمی ارائه خواهیم کرد. همچنین با توجه به این که در حال حاضر تعداد زندانیان غیر عمد با ارقام کمی وجود دارند، پویش مردمی برای آزادی زندانیان به نام "قرار آسمانی" هرشب ویژه افطار پخش خواهد شد. در ایام ارتحال امام راحل (ره) نیز ویژه برنامه "تفسیر آفتاب" با محوریت زندگی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به روی آنتن رادیو معارف می‌رود. "برنامه حق با توست" نیز برنامه ای از رادیو سلامت است که آموزش هایی درباره روابط فردی و اجتماعی به مخاطبان ارائه می دهد.

وی همچنین از راه اندازی رادیو ترتیل در ایام ماه مبارک رمضان با هدف پاسخ به نیاز معنوی مخاطبان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد که مراسم افتتاح رسمی این شبکه رادیویی، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

در بخش دیگری از این مراسم علی سیفی مدیر رادیو جوان نیز درباره برنامه‌های ویژه ماه رمضان این شبکه گفت: برنامه‌های "ماه نو" ویژه برنامه افطار و "هفت آسمان" ویژه برنامه سحر ما در رادیو جوان است، همچنین فرزاد حسنی مجری برنامه شب های قدر این شبکه رادیویی خواهد بود.

صادق رحمانیان مدیر رادیو فرهنگ نیز عنوان کرد: "روز رهایی" ویژه برنامه روز جهانی قدس این رادیو و "در حوالی قاف" ویژه برنامه افطار رادیو فرهنگ است. ویژه برنامه های ماه رمضان در رادیو فرهنگ ۱۳۰ ساعت است و شعرخوانی هنرمندان نزد رهبر انقلاب را که نیمه ماه رمضان برگزار می شود با یک روز تاخیر در این شبکه پخش می کنیم.

مجتبی تونه ای مدیر رادیو معارف در ادامه این نشست درباره برنامه های این شبکه در ماه رمضان گفت: جزءخوانی قرآن کریم بعد از نماز صبح از حرم امام رضا (ع) و ظهر از حرم حضرت معصومه (س) پخش می شود، همچنین امسال تفسیر سوره حمد از زبان امام خمینی (ره) را پخش می‌کنیم.

حمید قاسمی مدیر رادیو ورزش نیز تصریح کرد: ما تصمیم گرفتیم که در برنامه های کارشناسی به سوالات ورزشکاران درباره نحوه فعالیت در ماه رمضان پاسخ دهیم. همچنین ویژه برنامه افطار را با نام "فرصت پرواز" پخش می کنیم و ورزشکاران در این برنامه از تجربیات خود در ایام رمضان می گویند.

حمیدرضا مقدسی مدیر رادیو پیام و رادیو آوا نیز درباره برنامه های این دو شبکه گفت: دو ویژه برنامه سحرگاهی و افطار داریم که در بازه های ۴۵ دقیقه و ۳۵ دقیقه ای در رادیو آوا و پیام پخش می شود. همچنین در این ماه ترانه ها و تصنیف های عرفانی روی آنتن می رود و آیتم های کوتاه مدتی را تهیه کرده ایم که در حوزه سلامت و تغذیه نکاتی را مطرح می کند. همچنین پیام هایی درباره روزه داری، مسایل احکام و رفتار اجتماعی نیز در شبکه آوا و پیام ارایه می شود. در روز قدس نیز تلاش می کنیم گزارش های لحظه به لحظه ای را از شهرهای کشور ارایه کنیم.

محمدرضا قربانی مدیر رادیو نمایش با اشاره به آثار جدید رادیویی نیز عنوان کرد: در ماه رمضان امسال پنج سریال رادیویی در اداره کل هنرهای نمایشی آماده شده است که از میان آنها نمایش «گذر از اندوه» در ۲۰ قسمت برای پخش از رادیو ایران، «سرنوشت» در ۳۰ قسمت برای پخش از رادیو تهران، «راه و بیراه» در ۳۰ قسمت برای پخش از رادیو جوان، «خواب چهل آینه» در ۳۰ قسمت برای پخش از رادیو فرهنگ، «گنجشکها در برف» در ۲۴ قسمت برای پخش از رادیو سلامت آماده شده اند.

احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن نیز در سخنانی گفت: ویژه برنامه عید فطر، ویژه برنامه ای برای پوشش نمایشگاه قرآن و "استهلال" از جمله برنامه هایی است که در دستور کار داریم.

سعید یوسف نیا مدیر رادیو صبا نیز اظهار کرد: ویژه برنامه "عصر صبا" را در این ایام داریم که حق‌الناس را در فضایی طنز مطرح می کند. مسابقه "همپای صدا" نیز هر روز از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن می رود.

صدیقه اعتمادسعید مدیر رادیو سلامت نیز با اشاره به برنامه های این شبکه بیان کرد: رادیو سلامت از ۱۰ روز قبل از ماه رمضان به استقبال این ماه رفته و برای کسانی که نیاز است آموزش ها و تعلیماتی برای ورود به این ماه داشته باشند برنامه هایی را پخش کرده ایم.

وی ادامه داد: برنامه "راهی شو" ویژه افطار است که در آن شخصیت های جدیدی را به جامعه معرفی می کنیم که نیکوکار هستند. همچنین در برنامه ها با استفاده از روانشناسان و کارشناسان درباره حق الناس هم بحث می‌کنیم. در ایام عید فطر کمپینی داریم که در این کمپین هشدار داده می شود که بیشتر تصادف ها در ۶۰ کیلومتری شهرها اتفاق می افتد.

در پایان این نشست شاه آبادی اظهار کرد: در بحث نغمه ها و آواها در حال تکمیل آرشیو رادیو هستیم. قالب های تولیدی ما در ایام رمضان متاثر از فضای قرآنی است و انتظار دارم اصحاب رسانه آنچه را که در رادیو اتفاق می افتد رصد کرده و منعکس کنند.٢٢:٢٢ - دوشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٦٩٣١٤    /    تعداد نمایش : ١٨٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است