سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی معاونت صدا ؛

ویژه برنامه های رادیو به مناسبت اربعین حسینی اعلام شد

سینمای نو > سرویس رادبو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، به مناسبت فرار رسیدن اربعین حسینی ویژه برنامه های متعدد و مختلف از شبکه های رادیویی به روی آنتن می رود.

بر این اساس برنامه های در نظر گرفته شده با موضوعاتی از قبیل نمایش های فاخر رادیویی،گفتگو، گزارش های زنده از کربلای معلی ، مصاحبه ،پخش ادعیه، محافل انس با قرآن مجید و موارد متعدد دیگر به سمع هوطنان می رسد.

رادیو ایران

رادیو ایران با برنامه های  سلام صبح بخیر ، ساده مثل صبح ، خانه و خانواده،راه شب ، عشق است و آتش و خون و  ایران را بشنویم جنبه های مختلف گردهمایی بزرگ اربعین حسینی را از طریق ارتباط با راهپیمایی و گزارشگران اعزامی به سمع مخاطبان می رسانند.

همچنین برنامه به افق آفتاب که در آن همراه با یک آیه یا حدیث به اطلاع رسانی از وضعیت و اخبار راهپیمایی می پردازد ،برنامه نشانی به بیان کلام مقام معظم رهبری  ، برنامه تقویم تاریخ  با بررسی  ابعاد مختلف تاریخی روز اربیعن، برنامه میزبان با پخش میزگرد درباره اهمیت و تاثیر راهپیمایی در همبستگی امت اسلام، برنامه کاروانیان با محوریت اهمیت اربعین در ایجاد معنویت در جامعه ، برنامه دعوت با بیان واگویه های اربعینی، برنامه باغ ارغوان با موضوع پخش موسیقی درخواستی مرتبط با حال و هوای اربعین ، برنامه کافه هنر با بررسی موضوعات مختلف مرتبط با روز اربعین ، برنامه صفحه من که در آن با استفاده از ظرفیت مخاطبان همراه مواردی همچون گزارش مستند از پیاده روی ، آیتم های متن خوانی و نمایشی وجود دارد ، برنامه جهان سیاست با موضوع بررسی اهمیت و ضرورت راهپیمایی اربعین و نقش آن در وحدت و همبستگی ایران و عراق ،بحث روز با بیان موضوع راهپیمایی اربعین و برنامه رویدادهای هفته که به بررسی اخبار و رویدادهای مربوط به راهپیمایی اربعین پرداخته می شود.

رادیو جوان

 برنامه پیاده تا خدا که در آن به  گفتگو با شخصیت های آئینی پیرامون موضوعات مختلف در مورد کربلا، زیارت اربعین و حال و هوای پیاده روی اربعین و همچنین در خلال برنامه های پخش شده از این شبکه نیز با برقراری ارتباط تلفنی گزارش ارسالی از پیاده روی اربعین را به سمع مخاطبان می رساند.

رادیو تهران

رادیو تهران در ایام پیاده روی اربعین ویژه هایی  تحت عنوان  با کاروان اربعین را در قالب آیتم های کوتاه تدارک دیده است که به گزارش مستند از راهپیمایی اربعین ،گفتگو با زائران و مسئولین مرتبط با اربعین می پردازد.همچنین این شبکه در ویژه برنامه ای  با همین عنوان در روز اربعین به صورت برنامه ای مستقل به روی آنتن می رود. برنامه عطر خدا نیز به روایتگری تاریخ و پیوند موضوع اربعین با توجه به اقتضائات امروز جامعه اشاره میکند.

رادیو قرآن

برنامه مهرتابان که به صورت زنده از کربلا پخش می شود و محفل انس با قرآن  نیز "به صورت زنده از نجف اشرف و تا قبل از اذان ظهر و بعد از اذان مغرب و عشاء" به روی آنتن می رود .علاوه بر موارد گفته شده گزارش های متنوعی از پوشش راهپیمایی جامعه قرآنی را نیز به به سمع مخاطبان می رسانند.

رادیو معارف

برنامه در مسیر بهشت با موضوع انعكاس شور زیارت حسینی (ع) در اربعین حضرت سید الشهدا (ع) ،برنامه چلچراغ اشك با موضوع پیام ها و درس های اربعین حسینی (ع)، برنامه سفر عشق با موضوع  آداب و فرهنگ سفر زیارتی اربعین با نگاهی به بایدها و نبایدها ، برنامه مجله روز با موضوع بررسی ابعاد مختلف پیاده روی اربعین ،برنامه پیام ولایت با موضوع بیانات مقام معظم رهبری در موضوع پیاده روی اربعین  ،  پخش زیارت وارث و زیارت اربعین، برنامه زیارت با موضوع  آداب و معارف زیارت اهل بیت علیهم السلام با نگاهی به بایدها و نبایدها  و برنامه  زمزم احكام با موضوع احكام عزاداری ، مستحبات اربعین و احكام اربعین را به روی آنتن می برند.

رادیو پیام     

در کلیه بخش های رادیو پیام به راهپیمایی اربعین-آیتم پیام کربلا -کلام رهبری در خصوص اربعین - پیام های بهداشتی و آداب این سفر در قالب تکست - پخش روضه و مداحی و موسیقی متناسب پرداخته می شود.

رادیو سلامت

این شبکه رادیویی با برنامه حقیقت سرخ که به برقراری ارتباط با گزارشگر رادیو سلامت در راهپیمایی روز اربعین ،برنامه به رنگ زندگی  با موضوع گزارش از راهپیمایی با شکوه اربعین، برنامه مهرگان با موضوع گزارش از راهپیمایی با شکوه اربعین، برنامه کوچه سلامت پلاک 102 با موضوع گزارش از راهپیمایی اربعین مخاطبان را همراه خود می سازد.

رادیو ورزش

رادیو ورزش نیز با برنامه عصر عاشقی و برنامه چهلمین روز  که در آنها به گفتگو با ورزشکارانی که در راهپیمایی اربعین حضور دارند می پردازد. برنامه فرهنگ و ورزش با موضوع انعکاس گزارش از مراسم پیاده روی اربعین و برنامه با گزارشگران که به تهیه گزارش از موکب هایی که توسط هئیت های ورزش و ورزشکاران اداره می شود اشاره می کنند.

رادیو نمایش

رادیو نمایش نیز با نمایش های رادیویی کمک حال ،مسافر،با پای پیاده ،خواب پدر،رفاقت ،سوغاتی،دوستی تازه،نشان دوست،در کنار هم،دکتر احمد،زائر و اشتباه محاسباتی با موضوع مجموعه نمایشی اپیزودیک با محوریت پیاده‏روی اربعین مخاطبان را همراهی می کند.همچنین این شبکه رادیویی برنامه گیومه خود را که  شامل آیتم‏های متنوع و مرتبط با پیاده روی اربعین ازجمله ارتباط با گزارشگر مستقر در مرزهای مهران و چزابه، پوشش خبری سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین و پوشش خبری تئاتر پیاده‏روی اربعین متعلق به حوزه هنری را به روی آنتن می برد.١٤:٠٠ - شنبه ٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٧٣٠٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است