چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

چهارشنبه 11 دی ماه ؛

سهراب پورناظری مهمان کافه هنر می شود

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی رادیو ایران ، چندی است سهراپ پورناظری نوازنده و آهنگساز در صفحه شخصی خود نسبت به اتفاقات زیرگذر شوش در حریم عرصه شهر باستانی با انتشار پستی از محل کارگاه تحت عنوان «چنگال لودرها در دل شهر باستانى شوش» واکنش نشان داده است.

زهره سربازی تهیه کننده کافه هنر گفت : پس از چندین بار مخالفت سازمان میراث فرهنگى متولیان شهر شوش با حکم شبانه شوراى تأمین این شهر براى کندن زیر گذر به جان شهر باستانى شوش افتادند.

سربازی ادامه داد ناظری معتقد است : این کار یادآور تخریب شهر اشکانى هترا در موصل و نابودى بوداى بامیان است عجب است که نا آگاهانی چون ترامپ و بوش با تمام دشمنیشان با ملت ایران در برابر تاریخ تمدن ساز این سرزمین همیشه سر تعظیم فرود می آورند اما متولیان شهر کهن شوش اینگونه به جان میراث چند هزار ساله این مرز‌‌ و بوم افتاده‌‌اند.

احداث زیرگذر در حریم محوطه باستانی شوش طی روزهای اخیر دوباره حاشیه ساز شده است. در حالی متولیان شهر شوش بر ساخت این زیر گذر اصرار دارند که سازمان میراث فرهنگی تاکنون مخالفت جدی خود را با این اتفاق اعلام کرده است.

در همین راستا سهراب پورناظری چهارشنبه 11 دی ماه مهمان کافه هنر می شود تا از دغدغه هایش درباره میراث فرهنگی صحبت کند

همچنین کافه هنری ها این موضوع را از دکتر محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی نیز پیگیر می شوند.

گفتنی است : کافه هنر به تهیه کنندگی زهره سربازی ، و اجرای شهاب شهرزاد و همچنین گزارش تینا میرکریمی از ساعت۱۵:۵۰ تا ۱۶:۳۰ از رادیو ایران پخش می شود١٤:٣٨ - چهارشنبه ١٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٧٤٩٥٢    /    تعداد نمایش : ١٤٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است