شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

توسط روابط عمومی رادبو ایران ؛

برنامه های نوروزی رادیو ایران اعلام شد

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از شبکه رادیویی ایران ، ویژه برنامه " نوروزان" ویژه سال تحویل از گروه معارف و مناسبت ها از ساعت 23:00 روز 29 اسفند تا ساعت 2:25 بامداد اول فروردین به استقبال تحویل سال 1398 خواهد رفت .

این برنامه به تهیه کنندگی حسین معصومی ،با ایجاد فضایی مطلوب و شادی آفرین جهت شروع سال نو و تلاش برای گسترش فضایل اخلاقی می پردازد.

رادیو ایران برای ساعات صبح در ایام نوروز با ویژه برنامه " صبح عید با شما" از گروه ورزش و تفریحات از ساعت 9:30 تا 12:00 در صدد ایجاد فضایی شاد و نقد مسائل اجتماعی توسط هنرمندان به زبان طنز خواهد بود. در این برنامه هنرمندان برنامه صبح جمعه با شما برای مردم برنامه اجرا خواهند کرد.

" فرش بنفشه " نام ویژه برنامه عصرگاهی نوروز از  گروه دانش و اقتصاد و گروه جامعه  از روز 28 اسفند تا 16 فروردین از ساعت 17:00 تا 20:00  از رادیو ایران پخش می شود.

برنامه ای  دیگر از گروه دانش و اقتصاد با عنوان " چرتکه " از 28 اسفند تا 16 فروردین با نگاهی به اقتصاد ایران در سال گذشته می پردازد این برنامه از ساعت 15:30 تا 16:00 هرروز پخش خواهد شد.

برنامه ای از گروه ورزش و تفریحات با عنوان " یک دو صدا" با رویکرد مسابقه و طنز به موضوع عید نوروز و گردشگری می پردازد.

برنامه ای دیگر با عنوان " فرهنگ مردم" از گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران در خصوص آداب ، آیین ها ، مراسم ، ادبیات شفاهی و موسیقی های مربوط به نوروز و بهار روزهای جمعه 2 و 9 و 16 فروردین از ساعت 22:00 تا 23:00 پخش خواهد شد .

شایان ذکر است برنامه "راه شب  های " رادیو ایران در این ایام به سال نو ، صله ارحام و اشتی در ایام نوروز / پرداختن به سفرهای نوروزی ، استفاده از ظرفیت ایران یاران ، رسم و رسوم نوروزی ، آداب دید و بازدید خواهد پرداخت .

همچنین گروه سیاسی رادیو ایران از تاریخ 28 اسفند 97 تا 15 فروردین 98 از ساعت 16:30 با عنوان "  جهان در سالی که گذشت" به بررسی مهمترین رویدادهایی که در سال گذشته " 1397 " خواهد پرداخت.

رادیو ایران برنامه ای با عنوان " گلبانگ"  هر روز در ایام نوروز از ساعت 15:00 تا 15:30 موسیقی های نوروزی پخش خواهد نمود.

برنامه " پارسی گویان" از گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران در روز های جمعه  2 و 9 و 16 فروردین از ساعت 23:00تا 24:00 به تهیه گزارش و گفتگو با مردم کشورهایی که به زبان فارسی صحبت می کنند و نوروز را گرامی می دارند خواهد پرداخت. 

برنامه اذانگاهی رادیو ایران "به افق آفتاب"در رابطه با آداب و رسوم دید و بازدید در سنت اسلامی ایرانی ، استفاده از آیاتی که در رابطه با نو شدن طبیعت ارتباط دارد

گفتنی است پخش و نظارت رادیو ایران در فواصل پخش برنامه ها ارتباط با سازمان هواشناسی ، ارتباط با راهداری ، هشدار پلیس ، معرفی برنامه های عید ، تکست در مورد معرفی شهرهای مختلف ( غذا، اماکن دیدنی و ...) - شعار سال/ پیشواز از بهار ، روز ملی شدن صنعت نفت ، تغییر ساعت رسمی کشور ، پیام های ایمنی ، سفر با رانندگی ، بهداشت و... ، آداب و رسوم نوروزی و جاذبه های گردشگری کشور می پردازد.  

برنامه های دیگر رادیو ایران از جمله "آیه بهار" که به بررسی پدیده های هستی مثل ماه ، خورشید ، ستاره ، تغییر فصل و ... با نگاهی به آیات قرآن کریم می پردازد.

برنامه " شب به خیر کوچولو" برای کوچولوهای عزیز در ایام نوروز به قصه هایی درباره سنت های  سال نو ، صله ارحام و مهربانی به دیگران می پردازد.١٢:١٠ - دوشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٧٦٨٠٣    /    تعداد نمایش : ٢١٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است