پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

از بین 120 پوستر ؛

پوستر جشنواره چهاردهم رادیو انتخاب شد

سینمای نو > سرویس رادبو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو ، نورالدین جعفری اظهار کرد : در مرحله نخست انتخاب پوستر که با داوری شهرام ملازاده ، سعید معدن کن، بهروز رضوی‌نژاد ، حامد فاتحی ،علی اکبر خدابخش و علی بغدادی برگزار شد، از بین 120 طرح ارسال شده، پنج پوستر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

وی افزود: در مرحله نهایی داوری نیز یکی از پوستر‌‌های طراحی شده به عنوان پوستر منتخب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو برگزیده شده است.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو با بیان این که جایزه ویژه  طراحی پوستر جشنواره در زمان برگزاری همراه با لوح افتخار از سوی جشنواره چهاردهم به اثر منتخب  اهدا خواهد شد گفت: همچنین چهار اثر راه یافته به مرحله نهایی نیز در کتاب جشنواره به چاپ خواهند رسید.

طرح پوستر جشنواره رادیو وام گرفته از ارزش‌هایی همچون ایرانییت ، اسلامیت و جهانی بودن است  که  از رنگ‌های لاجوردی، کرم ،گله ماشی و خشتی برای القای مفاهیم ایرانی - اسلامی بهره گرفته شده یعنی همان رنگ‌هایی که در بناهای تاریخی و مساجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفتنی است دبیرخانه جشنواره به منظور بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان خلاق و طرح‌های نو و بدیع، طراحی پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا را با اعلام فراخوان عمومی و دعوت از هنرمندان به شکل مسابقه برگزار کرد.

نوآوری، خلاقیت، زیبایی بصری و تکیه بر محوریت نمادهای ایرانی - اسلامی و نیز استفاده از المان‌های رادیویی و رسانه‌ شنیداری از ملاک‌های اصلی طراحی پوستر جشنواره بوده‌اند.

علاقه مندان با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی http://www.radiofestival.ir می توانند اسامی خبرهای مربوط به این جشنواره جهانی را مشاهده کنند.١٦:٥٤ - يکشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧٠٣١    /    تعداد نمایش : ٢١٢سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است