پنج شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در سحرگاه های ماه رمضان ؛

" قرار بی قراران " از رادیو ایران روی آنتن می رود

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از شبکه رادیویی ایران ، «قرار بی قراران» ویژه برنامه ای است ترکیبی با بخش های مختلف نظیر : دوقدم مانده به عشق، درنگ مقدس، شیرین تر از عسل ، داستان های مثنوی ، بخش ربنا و..

عبدالله علایی تهیه کننده این برنامه گفت: با نگاهی به شرایط زمان و حالات مردم ، نوعی سرگشتگی و احساس بی پناهی در مردم مشاهده می شود که منجر به افسردگی و بی تفاوتی و اباحه گری می شود ، با توجه به این مساله سعی می شود در برنامه با ایجاد فضایی هنرمندانه با استفاده از منابع صوتی و متنی از این احساس کم کرد و در مسیر سفر زندگی پناهگاه ها و راه های فرار از این حالات مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود : پایه برنامه با نگاهی به سفر زندگی طرح ریزی شده، سفری که دارای نشیب و فرازهای فراوان است و با نگاهی صحیح می توان سفری خوب داشت. سفر خوب چه مشخصاتی دارد ؟(راهنما،نقشه ، و...) و با تطابق زندگی امروز با این موضوعات می توان مسیر حقیقی سفر انسانی و الهی را نمایش داد.

علایی ادامه داد: پشتوانه تحقیقی برنامه تشکیل شده از قرآن احادیث و دعای ماثور است و سعی خواهد شد از ابتدای برنامه با نگاهی به داستان های کتاب منطق الطیر عطار که متناسب با موضوع سفر(سفر مرغان) به سمت سیمرغ است به اصول سفر حقیقی دست پیدا کرد.

وی در پایان گفت: امسال دعای سحر زودتر از معمول سال های قبل پخش خواهد شد و فاصله میان اذان و دعای سحر 15 دقیقه می باشد که در این فاصله به یکی از اسما الله متناسب با موضوع برنامه با نگاهی به دعای جوشن کبیر به صورت کلام و آوا و تلاوت و... انتخاب و تدوین می شود.

قرار بی قراران با اجرای محمدنصرآبادی هر روز ساعت 02:30 از رادیو ایران پخش می شود.١٢:٢٠ - چهارشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧٨٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است