شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در برنامه «آیین سخن» ؛

رادیو ایران از مریم نشیبا تقدیر می کند

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی رادیو ایران، یدالله گودرزی مدیرگروه فرهنگ و ادب رادیو ایران و نماینده رادیو در شورای زبان فارسی گفت: پویش «آیین سخن» در رادیو ایران از 25 اردیبهشت تا 14 تیرماه یعنی در روز قلم ادامه دارد و در طی این مدت، علاقه مندان می توانند با  رادیو ایران تماس بگیرند و برای واژه های بیگانه معادل فارسی پیشنهاد دهند و نظرات خود را درباره چگونگی حفظ زبان و ادبیات فارسی اعلام کنند.

وی ادامه داد : این تماس ها و پیام های مردم از برنامه های فرهنگی رادیو ایران به ویژه «کافه هنر» پخش خواهد شد.

گودرزی افزود: در روز 31 اردیبهشت، مراسمی ویژه از ساعت 10 صبح در استودیو 8 رادیو برگزار می شود که در این مراسم از خادمان زبان فارسی در عرصه رسانه تجلیل می شود.

یکی از این خادمان برجسته مریم نشیباست که بیش از چهل سال است برای اعتلا و آموزش زبان فارسی به کودکان کوشیده است و آموزگار واقعی زبان فارسی بوده است.

مدیرگروه فرهنگ و ادب رادیو ایران افزود: در این مراسم از هشت قطعه موسیقی با کلام درباره ایران رونمایی خواهد شد، که برخی از این قطعات به همت رادیو ایران بازآفرینی و بازسازی شده و تقدیم مردم خوب ایران خواهد شد.

در این مراسم هنرمندان و صاحبنظران متعددی حضور خواهند داشت که اطلاعات آن به زودی اطلاع رسانی می شود.

گفتنی است رادیو ایران مجموعه ای از واژه های پر کاربرد را با کمک فرهنگستان زبان و ادب فارسی آماده کرده است که برای استفاده گویندگان و کارشناسان رادیو و تلویزیون به شبکه های مختلف صدا و سیما ارسال خواهد کرد.

مخاطبان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت رادیو ایران به نشانی Radioiran.ir  مراجعه کنند١٢:١٤ - يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٨٠٠٧    /    تعداد نمایش : ١١٠سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است