يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در رادیو ایران ؛

حوض نقره " مهم‌ترین چالش‌های روز سینمای کشور را بررسی می کند

سینمای نو > سرویس رادیو        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از شبکه رادیویی ایران ،در این برنامه هر بار ضمن اطلاع‌رسانی خبرهای روز مربوط به روی پرده و پشت صحنه‌ سینما ، به نقد و آسیب‌شناسی در حوزه‌ سیاستگذاری‌ها و مدیریت سینمای کشور نیز پرداخته می‌شود.

شهاب شهرزاد ؛ کارشناس سینمایی برنامه‌ حوض نقره‌ در گفت و گویی با تاکید بر این موضوع ،  ورود نظام قضایی و نظارتی را برای برون‌رفت از وضعیت پیچیده‌ سینما ضرورتی انکارناپذیر و دیرهنگام می‌داند.

موضوعی که بارها در برنامه‌ حوض نقره به تفصیل بررسی شده و حساسیت‌های زیادی را برانگیخته است.

مسائلی همچون پولشویی و پرونده‌ پرابهام فساد مالی در پشت پرده‌ تولید، مافیای نظام‌یافته‌ اکران و تقسیم ناعادلانه‌ منابع عمومی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی‌اند که در برنامه‌ حوض نقره با حضور فیلمسازان و منتقدان، مطرح و آسیب‌شناسی شده است؛ به‌طوری که پس از افشای حقایقی تلخ از پشت‌پرده‌ پول‌های نامشروع و ناسالمی که سر از سینمای ایران و برخی دفاتر فیلمسازی درآورده ، این موضوع ، در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفت.

به گفته‌ علایی تهیه‌کننده‌ حوض نقره، نقد فیلم‌های روی پرده، گفت‌و‌گو با هنرمندان و متولیان سینمای کشور و معرفی آثار برگزیده‌ سینمای ایران در گونه‌های مختلف، از جمله بخش‌های دیگر برنامه‌ی سینمایی حوض نقره است.

در عین حال نظارت زبانی و صیانت از زبان فارسی نیز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازندگان این برنامه در نقد آثار سینمایی‌ به شمار می‌آید.

این هفته، در این برنامه به موضوع صنعت سرگرم‌سازی در سینما و جایگاه آن در تولیدات سینمایی کشور و همچنین آسیب‌شناسی این مقوله در حوزه‌های تربیتی و اخلاقی پرداخته خواهد شد.

حوض نقره هر هفته جمعه‌ها از ساعت ۱۷ تا ۱۸ از رادیو ایران با تهیه کنندگی عبدالله علایی و گویندگی مهرناز فقیهی پخش می‌شود. شهاب شهرزاد کارشناس این برنامه‌‌ سینمایی است و نسرین بختیاری ؛ خبرنگار و روزنامه‌نگار ، هر هفته، مهم‌ترین خبرهای سینمای ایران را در برنامه مرور می‌کند.١٤:٢٨ - پنج شنبه ٣ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٠١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است