چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در مرکز پویانمایی صبا ؛

دكتر مرتضی میرباقری با برنامه سازان پویانمایی تلویزیون دیدار کرد

سینمای نو > سرویس تلویزیون 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی معاونت سیما؛ دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در این نشست گفت: صحبت های حرفه ای شما برنامه سازان و نیز کارنامه حضورتان در جشنواره های داخی و خارجی حاکی از آن است که به دوره بلوغ پویانمایی رسیده ایم.

معاون سیما در خصوص اهمیت تکمیل چرخه هنر صنعت پویانمایی اظهار داشت: پویانمایی را باید یک چرخه کامل در نظر گرفت وقتی شما اثری را تولید می‌كنید، فعالیت های تکمیلی از اینجا به بعد تازه شروع می‌شود. این تولیدات را نباید به چشم هزینه ببینیم، بلکه اینها سرمایه گذاری است چرا که ما می توانیم از این طریق برای بخش خصوصی شغل و درآمدهای جانبی ایجاد كنیم.

وی توجه به اقتصاد این صنعت را مهم برشمرد و افزود: این چرخه بدون ارتباط با فضای بین الملل بقایی ندارد، پس باید مسیر فعالیت شما با حمایت های حقوقی و بازرگانی سازمان هموارتر شود تا حضور جهانی داشته باشید.

دکتر میرباقری بر حمایت از تولیدات با اختصاص زمان های مناسب تر پخش از شبکه های سیما تاکید کرد و افزود: پویانمایی در هندسه آنتن باید تعریف شود و آثار شما در مناسبت هایی چون نوروز، دهه فجر و هفته دفاع مقدس و دیگر مناسبت ها نمود بیشتری داشته باشد.

معاون سیما گفت: رشد چند برابری بودجه تخصیصی به این حوزه حاكی از عنایت سازمان به این پویانمایی و اثرگذاری آن است. پس با تولیدات در خور به خصوص برای کودکان و نوجوانان که هویت آنها در سنین پایین شکل می گیرد برنامه ریزی کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیان مفاهیم ناب انقلاب اسلامی در طول 4 دهه ادامه داد: ما حرف تازه ای را در دنیا مطرح کردیم که اگر چه با فطرت انسان سازگار است اما جریان جهانی آن را برنمی تابد پس تبلیغ این گفتمان برای ما بسیار با اهمیت است.

میرباقری افزود: در فضای رسانه ای جدید که شبکه های جهانی، ماهواره ها و اینترنت دیگر بازیگران آن هستند، ما هم باید به حضور رقبا توجه جدی داشته باشیم و از تمام ظرفیت های تبلیغاتی خود برای بیان معارفمان استفاده کنیم و در این مسیر شما نیز به عنوان همیار حضور فعال تر داشته باشید.

معاون سیما در خصوص مسئولیت خطیر امروز برنامه سازان پویانمایی تصریح کرد: ما باید دغدغه های كلان نظام را با زبان پویانمایی مطرح كنیم؛ امنیت ملی، هویت ملی، هویت دینی و هویت انقلابی از جمله مولفه های مهمی است که در تولیدات شما باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

میرباقری با تاکید بر پرداختن به مولفه های اساسی امروز کشور گفت: یک هنرمند و برنامه ساز نباید به شرایط حساس امروز کشور آن هم در شرایطی که آمریکا و نظام سلطه به دنبال زورگویی به ملت بزرگ ایران هستند بی تفاوت باشد و باید مسئولانه رفتار کند.

دکتر مرتضی میرباقری در پایان برای ارتقای هنر پویانمایی پیشنهاد کرد از ظرفیت های مختلف تلویزیون و برنامه هایی اختصاصی نظیر مسابقه های استعدادیابی یا دیگر تریبون ها نظیر آنچه در پخش برنامه های سینمایی از شبکه ها شاهد هستیم، استفاده شود و در شبکه های ملی به مسائل و دغدغه های فعالان این هنر صنعت پرداخته شود.١٠:٤٠ - سه شنبه ٥ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٩٦٢    /    تعداد نمایش : ١٠٨سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است