چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

«ابراهیم حقیقی» در بازدید از نمایشگاه «جلال شباهنگی» :

رفتار شباهنگی در نقاشی معاصر ما ، نوآورانه و توام با خلاقیت بوده است

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی" سینمای نو" و اعلام روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این هنرمند و پیشکسوت در بازدید از این نمایشگاه با اشاره به ابعاد و زمینه های خلاقیت و نوآوری های جلال شباهنگی در رویکرد به کویر، طبیعت و اقلیم، گل و‌ مرغ های ایرانی خاطر نشان کرد: رفتار او در نقاشی ما یک رفتار نوآورانه و‌ مدرن بوده است.

این طراح و چهره شناخته شده هنری کشورمان در سطح جهان، یادآور شد: شباهنگی در نقاشی هم تقطیع را وارد می کند و جهان شکننده را شکننده تر نشان می دهد.

ابراهیم حقیقی، ساماندهی چنین مجموعه ای را از حاصل نیم قرن حضور یک چهره اثرگذار در تحول و تکامل تاریخ نقاشی معاصر ایران، یک ضرورت در فضای هنر امروز کشورمان ارزیابی کرد و آن را بخشی از جریان، پویش و تداوم هنر ایران در حساسترین دوران های خود شمرد.

گفتنی است نمایشگاه آثار استاد جلال شباهنگی با ارائه کارنامه پنجاه سال فعالیت پیوسته و پیگیر یکی از پیشکسوتان نقاشی معاصر از سال ۱۳۴۷ تا جدیدترین آثار متعلق به ایشان و رونمایی از آثار دیده نشده این هنرمند برای نخستین بار، تا 24 دی  ماه در نگارخانه «خیال» موسسه فرهنگی هنری صبابر پاخواهد بود.


١٩:٠٠ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٧٥٢١٤    /    تعداد نمایش : ١٠٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است