يکشنبه ١٠ مهر ١٤٠١

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با کارگردانی محبوبه کلایی ؛

جایزه جشنواره هیروشیما به "دیوار چهارم" رسید

سینمای نو > سرویس پویانمایی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از واحد ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ، جایزه "کارپ استار طلایی" که توسط جشنواره انیمیشن هیروشیما ، با عنوان برنامه «فصل انیمیشن هیروشیما» تعیین شده است، امسال به مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی اهدا شد.

این جایزه در هر دوره به یک فرد، گروه یا سازمان در منطقه پان-اقیانوس آرام و آسیا تعلق می گیرد که در یک دوره دو ساله از سال 2020 تا 2021 دستاوردهای قابل توجهی داشته باشند. فعالیت چشمگیر در حوزه انیمیشن و درخشش این آثار در جشنواره‌های بین‌المللی، باعث شده این دوره، این جایزه به مرکز اهدا شد. همچنین کمک گسترده‌ به فیلمسازان ایرانی برای تولید پروژه‌های انیمیشن، حمایت از برگزاری رویدادها، کارگاه‌ها و کمک به فیلمسازان در انجام پروژه‌هایشان از دلایل اهدای این جایزه به مرکز است.

انیمیشن "دیوار چهارم" به کارگردانی محبوبه کلایی، از تولیدات مرکز به بخش مسابقه جشنواره انیمیشن هیروشیما راه یافته و 10 فیلم دیگر از تولیدات این مرکز برای نمایش در بخش غیر رقابتی جشنواره در کشور ژاپن انتخاب شده‌اند.

انیمیشن‌های «گذشته» به کارگردانی حمید محمدی، « 016 » به کارگردانی فائزه دادگر آزاد، «گنجشکک» به کارگردانی الهه فلاحیان، «جایی که بادها نمی میرند» به کارگردانی پژمان علیپور، «ملکوت» به کارگردانی فرنوش عابدی، «بهشت» به کارگردانی مجیدرضا عیوضی، «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی مهین جواهریان، «کلاغ» به کارگردانی اهورا شهبازی، «جسم خاکستری» به کارگردانی سمانه شجاعی و «آنیما» به کارگردانی محبوبه محمد زکی در این جشنواره حضور دارند.
جشنواره فیلم انیمیشن هیروشیما از 26 تا 30 مردادماه در شهر هیروشیمای ژاپن برگزار می‌شود.٢٢:٣٠ - پنج شنبه ٢٧ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨٦٦١    /    تعداد نمایش : ٥٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است