شنبه ١٤ تير ١٣٩٩

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

رییس كانون صنفى فعالان شبكه نمایش خانگى كشور :

فصل الخطاب هر جامعه اى قوانین حاكم بر آن جامعه است

سینمای نو > سرویس نمایش خانگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، نادر معمارى ، رییس كانون صنفى فعالان شبكه نمایش خانگى كشور در یادداشتی آورده است : معتقدم بر اساس قانون بهترین، متخصص ترین و فرهیخته ترین كارشناسان سینماى ایران به كار گمارده شده اند كه بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. كسانی كه به یك اثر نه فقط از یك زاویه بلكه از تمامى زوایاى آن نگاه می‌كنند و همه‌ آسیب‌هاى احتمالى و همچنین نكات مثبت اخلاقى و تربیتى یك مجموعه را فارغ از جناح بندی‌ها و خوش آمدن‌ها و بدآمدن‌هاى عده اى مدنظر می‌گیرند.

از طرفى متأسفانه كما فى السابق قضاوت‌هاى عجولانه با نگاهى كاملاً بسته، سطحى و تك بعدى، التهابى به وجود آورده كه مطمئناً زنگ خطریست به اندك سرمایه گذاران ریسك پذیر عرصه هنر صنعت سینما و شبكه نمایش خانگى كشور كه سالانه صدها میلیارد تومان در این شرایط اقتصادى سرمایه گذارى می‌كنند و هزاران نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم از زمان ساخت یك اثر تا زمان تولید و عرضه فیزیكال و دیجیتال همان اثر مشغول به كار کرده اند در نتیجه اگر سرمایه گذار از قانون تخطى نكرده باشد (كه در مورد سریال ممنوعه حتماً عدول از قانون صورت نگرفته) مستحق پاداش و تقدیر است و حتى اگر غیر از این هم باشد تنبیه كاملاً بى معناست.

به نظرم امروز تصمیم صحیح و مدبرانه مدیران ارشد سینماى كشور در وزارت ارشاد و همچنین همدلى تمامى دست اندركاران سینماى كشور در مقابل هجمه ناصواب به وجود آمده باعث ادامه روند مثبت سرمایه گذارى بخش خصوصى در این عرصه خواهد شد و این خود به معنى شكوفایی هنر صنعت سینما و ارتقاء سطح اجتماعى، فرهنگى و اخلاقى و متعاقباً در دراز مدت حتماً رشد اقتصادى كلان كشور خواهد بود.

و البته ادامه این روند و هجمه هاى غیر اصولى و سلیقه اى منجر به خروج سرمایه از این بخش خواهد بود.

متأسفانه امروز برخورد سلیقه اى بزرگ ترین چالش و مسأله پیش روى مدیران و گردانندگان سیستم‌هاى دولتى آن هم در سطح كلان تصمیم گیری‌ست.

ما عادت كرده ایم هر تصمیمى را به چالش بكشیم و این در همه ى امور على السویه است، فرقى ندارد تصمیم سیاسى باشد نظامى باشد اقتصادى باشد و یا هنرى همه كارشناسیم!!

بدون آن كه تمامى دلایل اتخاذ یك تصمیم را بدانیم با آن مخالفت می كنیم و اتفاقاً با مخالفت‌ها و مقاومت‌هاى ناآگاهانه خود بدون آن كه بدانیم باعث بى اثر شدن آن تصمیم و برنامه كلان می‌شویم.

به منتقدین این دسته از آثار هنرى كه به بیان معضلات اجتماعى موجود جامعه می‌پردازند نیز توصیه می كنم (آنچه مقصود است مغز آن بگیرید) و به قضاوت مسائل از پشت روزنه در خاتمه داده و ماجرا را تماماً بررسى و سپس اظهار نظر نمایند، چرا كه قضاوت بدون اطلاعات كافى حتماً مهلك خواهد بود.

نادر معمارى  - رییس كانون صنفى فعالان شبكه نمایش خانگى كشور١٢:٠٢ - يکشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٠٧٦    /    تعداد نمایش : ١٧٠سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است