چهارشنبه ٠٧ فروردين ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با خوانندگی مهدی امامی ؛

آلبوم «من همان نای‌ام» منتشر شد

سینمای نو > سرویس موسیقی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، آلبوم «من همان نای‌ام» توسط سیامک جهانگیری برای گروه نی در دستگاه همایون ساخته و تنظیم شده و از سوی آهنگساز اثر به هوشنگ ابتهاج، غزل‌سرای نامی و معاصر ایران تقدیم شده است. در این آلبوم سیامک جهانگیری (آهنگساز، نی)، مهدی امامی (آواز)، نبیل‌یوسف شریداوی (دف و بِندیر) در آن به هنرنمایی پرداخته‌اند.

در دفترچه‌ این آلبوم به قلم دکتر ساسان فاطمی در مورد سیامک جهانگیری آمده است : آلبوم حاضر، به‏ خصوص از موسیقیدانِ شناخته‏ شده ‏ای که در بوته‏ هنجارهای کلاسیک‏/ سنتی آزموده شده و همواره نظر مثبتِ استادانِ فن را به خود جلب کرده است، نمونه‏ درخور توجهی است از اندک ‏آثارِ «شنیدنی» که به بازار پشت می‏ کند و، در عین پشت‏گرمی به بنیان‏ های اصیلِ موسیقی کلاسیک ایران، از خلاقیت باز نمی ‏ماند. جهانگیری، در این اثر، فنون مختلفِ آهنگسازی را به کار گرفته است تا اثری متفاوت بیافریند.

فاطمی در بخش پایانی این مقدمه در مورد آلبوم می‌نویسد: هرچند ایده‏ تناوبِ مُصرّانه‏ ضربی‏ـ غیرضربی و یکدستیِ مُدال در طول یک اثرِ 12 قسمتی می ‏توانست پرخطر باشد، زیرکیِ آهنگساز در حفظِ طولِ مناسبِ هر قطعه و اجتناب از تطویلِ آنها و نیز به‏ کارگیریِ تنوعات ریتمیک از قطعه ‏ای به قطعه ‏ای دیگر تا حد زیادی خطرات احتمالی را مرتفع کرده است. در این میان، نباید سهمِ مهمِ خواننده، مهدی امامی، را که، با شگردهای خاصِ خود در ایجادِ فراز و فرودهای غافلگیرکننده و بدیع، انرژیِ اثر را در قسمت ‏های آوازی حفظ می‏ کند نادیده گرفت.

آلبوم «من همان نای‌ام» با آهنگسازی سیامک جهانگیری و خوانندگی مهدی امامی و مقدمه دکتر ساسان فاطمی از سوی مؤسسه‌ فرهنگی هنری ماهور منتشر و روانه‌ بازار نشر موسیقی شد.١٢:٠٠ - سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٦٨٥٧٧    /    تعداد نمایش : ١٩٨سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است