چهارشنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٨

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با گردهم آیی هنرمندان ؛

از کتاب و آلبوم امیر عبدالحسینی رونمایی شد

سینمای نو > سرویس موسیقی         

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، شامگاه عیدغدیرخم و به مناسبت این عید مبارک اهالی فرهنگ و هنر به دعوت امیر عبدالحسینی در موزه موسیقی گردهم آمدند تا هم این عید مبارک را گرامی داشته و هم  در مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی "خاطره های تار" و نیز کتاب "1 + 13" که هر دو به همت امیرعبدالحسینی است، حاضر باشند.

عبدالحسینی در این مراسم که بعد از فارغ شدن و کناره گیری از مدیریت های دولتی آن را ترتیب داده بود، در مورد کتاب "1 + 13" گفت: این کتاب، مجموعه ای تحقیقاتی در حوزه هنرهای تجسمی است که در آن مطالب، نقدها و مواردی که در این سال ها با آنها در حوزه تجسمی مواجه بودم را به رشته نگارش دوباره درآورده ام.

وی افزود: این کتاب مشتمل بر پنج فصل است که در آنها به ترتیب در مورد هنرهای تجسمی، هنرمندان، رویدادهای هنری، معیشت هنر و مقالات مرتبط با رویدادهای هنری مانند اکسپو، جایزه جهانی بیداری، سوگواره عاشورایی، خیالی نگاران و سایر برنامه هایی که من در روند برگزاری آن دخیل بودم، نوشتارهایی درج شده است.

وی در مورد اسم این کتاب یعنی "1 + 13" و وجه تسمیه آن توضیح داد: این کتاب ۱۳ مقدمه دارد و نیز مقدمه ای که خودم بر آن نوشتم که به این ترتیب این اسم را برای آن در نظر گرفتم. احمدرضا دالوند، ‌خسرو سینایی،‌ یدالله کابلی خوانساری، فرزاد ادیبی، مستانه مهاجر، سهیلا نجم، محمدعلی بهمنی، محمدرضا زائری، حمیدرضا نعیمی، لوریس چکنواریان و اکبر عالمی ۱۱ استادی هستند که این ۱۱ مقدمه بر آن نوشته اند. کامبیز درمبخش هم مقدمه ای به شکل تصویرگری در آن وارد کرده است. چهار صفحه از مقدمه هم سفید است زیرا عبدالمجید حسینی راد قبل از نگارش آن دارفانی را وداع گفت ولی به احترام وی این چهار صفحه سفید ماند.

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: این کتاب ۲۴۰ صفحه، در قطع رقعی، و در قالب پنج فصل توسط نشر آبان منتشر شده است.

عبدالحسنی در مورد آلبوم "خاطره های تار" که آن نیز در این مراسم رونمایی شد، گفت: "خاطره های تار" شامل پنج قطعه است که از این پنج قطعه دو قطعه را خودم ساختم و سه قطعه دیگر ان ترکیب قطعات بزرگان موسیقی با فضایی جدید و رمیکیس شده است.

وی بیان کرد: قطعه اول این آلبوم "پتبوری" نام دارد که این اسم را لوریس چکنوارایان بر روی آن نهاده است،‌ به این استاد بزرگ موسیقی تقدیم شده و در آن قطعات کلاسیک موسیقی با تار نواخته شده است. قطعه بعدی خاطرات بید مجنون نام دارد که در آن ترکیبی از تصنیف های خاطره انگیز قدیمی از کارهای استادانی چون تجویدی، روحانی، همایون خرم . امین الله رشیدی شنیده می شود که این قطعه نیز به فریدون شهبازیان تقدیم شده است. قطعه سوم و چهارم به ترتیب خاطره های تار و خاطره های سیاه مشق نام دارند که از آثار خودم است و به جواد علیزاده و غلامحسین امیرخانی تقدیم شده است. قطعه پنجم این آلبوم نیز خاطرات چهارمضراب نام دارد که ترکیب ها چهارمضراب هایی از هوشنگ ظریف، جلیل شهنانز و فرهنگ شریف است که این قطعه به استاد خودم در موسیقی یعنی هوشنگ ظریف تقدیم گردیده است.

در این مراسم از جامعه هنرهاى تجسمى: كامبیز درمبخش، علی اكبر صادقی، عباس مشهدى زاده، جمال رحمتی، علی شیرازی، حسین محجوبی، محمد على بنی اسدی،  اكبر نیكانپور، كیارش زندى، ناصر پلنگى،  جواد علیزاده، بهمن عبدی، غلامرضا نامى، غلامحسین نامی، افشین شاهرودی، امرالله فرهادى، احمد فلسفى، الهه خاتمى، مسعود زنده روح، هادی سیف، علیرضا كریمى صارمى، على فرامرزى، منوچهر نیازى، عباس جمالپور، احمد عربانى، اسماعیل عباسى، افشین شاهرودى، كیارش زندى، فرشید شفیعى، على درخشى، ساعد مشكى، محسن دائى نبى، شهلا محجوبى و ایرج میرزا علیخانى حضور داشتند. همچنین از جامعه هنرهای نمایشی: خسرو سینایى، احمد نجفى، اصغر همت، مریم كاظمى، مریم معترف، هادى مرزبان، جواد یحیوى، محمد نظرى، مسعود صفوى، سید على احمدى، شهرام شكیبا، داریوش مودبیان، امیرحسین آذر، ستاره اسكندرى، گوهر خیر اندیش، اكبر زنجانپور، سهیلا نجم و اسماعیل خلج حضور داشتند. اسماعیل آذر، محمد علی بهمنى، عبدالجبار كاكایى، صابر قدیمى، حسین متولیان، احمد امیرخلیلى نمایندگان جامعه شعر و ادبیات و على جهاندار، قاسم رفعتى، محمد معتمدى، شهرام صارمى، حمیدرضا نوربخش، هادى منتظرى، میلاد كیایى، حسین پرنیا، شهرام شکوهی، رضا مهدوى، كیوان پهلوان و عبدالحسین مختابادنمایندگان موسیقیایی این مراسم بودند.

همچنین هادى ایازى، مجید جوزانى، مجید رجبى معمار، محمود صلاحى، محمد احسانى، احسان آقایى، مجید ملانوروزى، محمد الله یارى و على مرادخانى نیز در این مراسم حضور داشتند.

این مراسم در موزه موسیقی ایران و همزمان با عید غدیر خم برگزار شد.١٩:٥٠ - دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٧٩٣    /    تعداد نمایش : ١٦٩سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است