سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩  چاپ        ارسال به دوست

در قالب "دفتر دوم رویداد شبیه‌خوانی در پهنه" ؛

تعزیه "فضل و فتاح" مقابل تالار وحدت اجرا می‌شود

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، "دفتر دوم رویداد شبیه‌خوانی در پهنه"، شامگاه گذشته سه‌شنبه یازدهم شهریورماه توسط گروه تعزیه فتح خیبر به سرپرستی جمال قاسمی با مجلس «حضرت امیر(ع)» برگزار شد و امشب، چهار‌شنبه ۱۲ شهریورماه با مجلس "فضل و فتاح" ادامه پیدا می‌کند.

مجلس "فضل و فتاح" از گوشه‌های مجالس غریب تعزیه است؛ داستان عشق شاهزاده و جنگاوری به نام فتاح که عمویش اشکبوس نه تنها تاج‌وتخت موروثی‌اش را غصب کرده، بلکه حتی حاضر نیست دخترش را به وصال فتاح برساند. فتاح که دستش از همه جا کوتاه مانده به وسوسه عمویش اشکبوس، برای به دست آوردن دخترعمو، تن به جنگ با حضرت علی(ع) می‌دهد تا سر حضرت را نزد وی آورد، اما زمینه آشنایی‌‌اش با نوع دیگری از طریقت عاشقانه فراهم می‌شود.

"دفتر دوم رویداد شبیه‌خوانی در پهنه" که از دوشنبه دهم شهریورماه به مدت پنج شب توسط گروه تعزیه فتح خیبر برپا می‌شود، ادامه‌ای بر اجرای «گروه تعزیه سیدالشهدا(ع)» به سرپرستی احمد عزیزی است که در دهه اول ماه محرم هر شب بعد از اذان مغرب و عشا در پهنه فرهنگی رودکی برگزار شد. 

در این تعزیه‌ها جمال قاسمی (سرپرست)، اصغر مینایی، روح‌الله حشمدار، محمد میرزایی، حسین حجتی، امیر زهرایی و نوید مقدم حضور دارند و نوازندگی اجرا برعهده فرهاد شیخی و حمیدرضا گرگانی است.

رویداد "شبیه خوانی در پهنه" و همچنین دفتر دوم آن، با حمایت و مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی، اداره‌کل هنرهای نمایشی و شهرداری منطقه ۱۱ تهران اتفاق می‌افتاد.

این اجراها هر شب پس از اذان مغرب و عشا در پهنه فرهنگی رودکی، خیابان استاد شهریار، مقابل تالار وحدت، با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.١٢:٥٢ - چهارشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٨٦١٣٢    /    تعداد نمایش : ٧٦سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است