يکشنبه ٠٦ فروردين ١٤٠٢

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در پنجمین دوره برگزاری ؛

گروه "مشق عشق" در جشنواره "بین‌‌النهرین" هلند روی صحنه رفت

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی "بین‌ النهرین" Mesopotamië Festival با دبیری محمد الأمین الکرخی Mohammad Amin شاعر عراقى مقیم هلند با اجرای گروه موسیقی "مشق عشق" کرمانشاه و با ترنم آسمانی آواهای ایرانی و كُردی همراه بود، که ضمن استقبال شركت كنندگان از این رویداد هنری؛ مورد استقبال مطبوعات و رسانه‌های گروهی کشور هلند نیز قرار گرفت.

گروه موسیقی "مشق عشق" كرمانشاه به سرپرستی و خوانندگی كوروش تیمورزاده به نمایندگی از کشور ایران، در جشنواره بین‌المللی بین‌النهرین در كنار گروه‌هاى موسیقى از کشورهای هلند و سوریه حضوری بسیار پربار و موفق داشت.

در نخستین روز پنجمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی "بین‌ النهرین" ، سیدعلی صالحی شاعر سرشناس ایرانی اشعار خود را به صورت آنلاین برای حاضران در سالن لاك‌تیاتر قرائت کرد که مورد استقبال قرار گرفت. ترجمه این اشعار به صورت همزمان، بر عهده برونو میرسیه شاعر سرشناس سوئیسی بود . در دومین روز نیز؛ دو شاعر دیگر ایرانی به نام‌های محبوبه افشاری و محبوبه ابراهیمی با ترجمه همزمان برونو میرسیه اشعار خود را به صورت آنلاین قرائت کردند.

در این رویداد معتبر فرهنگی شاعرانی از کشورهای فرانسه، هلند، تونس، لبنان، سوریه، مصر، سوئد، اروگوئه، ایران و ... اشعار خود را قرائت کردند.

در روزهای برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگی بین‌النهرین، ‏نمایشگاه آثار ‌نقاشی نیما خدایار هنرمند ایرانی نیز بر پا شد.

شهر لاهه در کشور هلند، در روزهای ۴ و ۵ تیر ماه جاری (25 و 26 ژوئن 2022) به مدت دو روز، شاهد فعالیت‌های پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی بین‌النهرین (میزوپوتامیا) بود که بسیاری از رویدادهای مهم فرهنگی را شامل می‌شد که در آن فرهنگ‌هاى خاورمیانه و آمریكاى لاتین و اروپایی‌ها را گرد هم آورد. این رویداد معتبر فرهنگی و هنری با همکاری شهرداری این شهر و همچنین مؤسسه‌های Het Nederlands Letterenfonds، Stichting CultuurSchakel و Prins Bernhard Cultuurfonds برگزار شد.

محمد الأمین الکرخی مدیر و مؤسس جشنواره بین‌المللی فرهنگی "بین‌ النهرین" گفت: این جشنواره که با حمایت بنیاد لاك‌تیاتر Laaktheater با هدف تمرکز بر گفت‌گوی بین فرهنگ‌های هلندی و دیگر فرهنگ‌های جهان و با یاد و بزرگداشت شاعر بزرگ و سرشناس ، مظفر النواب  برگزار شد، که متأسفانه حدود دو ماه پیش، به درود حیات گفتند.

لینک دانلود اجراهای گروه موسیقی «مشق عشق» ایران:

https://we.tl/t-Rnydh645Ag١٩:٢١ - شنبه ١٨ تير ١٤٠١    /    شماره : ٩٧٩٦٨    /    تعداد نمایش : ١٣٩سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است