پنج شنبه ٢٨ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

از جمعه ۲۱ مهر ؛

سه نمایشگاه تجسمی در خانه هنرمندان ایران برپا می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه طراحی ساخت عروسک و دو نمایشگاه عکس جمعه ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ در گالری‌های این مجموعه افتتاح می‌شوند و تا هشتم آبان ۱۴۰۲ میزبان علاقه مندان خواهند بود.

بر این اساس نمایشگاه عکس‌های اسحاق آقایی با عنوان «دارد پای خورشید را به خانه باز می‌کند» در گالری تابستان و نمایشگاه عکس‌های ژاله بهرامی با عنوان «ئاو» در گالری استاد ممیز افتتاح می‌شوند.

 در بخشی از توضیح نمایشگاه «دارد پای خورشید را به خانه باز می‌کند» آمده است: «نقش زنان در زندگی عشایری و روستایی تنها به فعالیت‌هایی همچون خانه‌داری، تربیت فرزندان، پخت و پز و ... خلاصه نمی‌شود. آنها گاهی دوشادوش مردان در فعالیت‌های روزمره کشاورزی و دامداری نیز حضوری فعال دارند.از طرفی در این سال‌های اخیر عوامل طبیعی و غیرطبیعی همچون خشکسالی‌های پی در پی، سیلاب‌های سهمگین، نبود بازار فروش و کاهش تقاضا برای محصولات کشاورزی و دامی، معیشت خانواده‌های عشایری و روستایی را با مشکل مواجه کرده است و مردان مجبور هستند برای تامین نیازهای اولیه خانواده در فصولی از سال به مشاغل کاذب در شهرهای اطراف روی آورند. در نبود مردان، این زنان هستند که بار آنان را به دوش می‌کشند و همه امور زندگی را بر عهده دارند.»

در بخشی از توضیح نمایشگاه «ئاو» آمده است: «دیگر گونه نیستن انکارشده‌ترین مفهوم روزمرگی‌های ماست که به شکل تاریخی و با تاکید فراوان نسل از پس نسل ما را از این امکان ضروری بازداشته‌اند. آسیب‌های اجتماعی برآمده از این نهی و انکار تاریخی در این مقال نمی‌گنجد جز تلنگری برای یادآوری که شاید این کلمات و عکس‌ها پس از آن بر ما زند. به شکل متعارف ما همیشه بر آب نگریسته‌ایم و چه بسیار آثار هنری برآمده از این نگاه متعارف.

اما اگر از درون آب بنگریم چه؟

اگر به درون آدم‌ها سفر کنیم چه؟

اگر دنبال آوای موسیقی باشیم که در روح تمام انسان‌ها جاری‌ست چه؟

اگر کشف کنیم دنیایی سورئالیستی درجهان حاکم است و تمام جهان برپایه عشق است چه؟

اگر بدانیم همه چیز خیالی بیش نبوده و به مانند خوابی است چه؟»

همچنین نمایشگاه طراحی ساخت عروسک اثر زهرا شفایی با عنوان «بیرون سیرک» نیز در گالری زمستان افتتاح خواهد شد.

در بخشی از توضیح نمایشگاه «بیرون سیرک» آمده است: «زمانی که دلقکی از ذهن ما بیرون می‌آید نمی‌توانیم آن را با آن دماغ بزرگ قرمز و رنگ‌های تند نبینیم. دلقک، همیشه خوشحال نیست یا قرار نیست همیشه ما را بخنداند. مفهوم دلقک، پیچیده در طنز است و این طنز، زاده‌ی آگاهی است. آگاهی‌ای ورای جریان نمایش و حتی آگاهی‌ای ورای جریان‌های اجتماعی.»

لازم به ذکر است خانه هنرمندان ایران روزهای شنبه تعطیل است و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به گالری‌های این مجموعه مراجعه کنند.١٤:١٠ - پنج شنبه ٢٠ مهر ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٥٣٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٢گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است