پنج شنبه ٢٨ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته دولت ؛

گزارش عملکرد اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد منتشر شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بر پایه گزارش مذکور، نگارخانه‌های پایتخت در دو سال گذشته ، فرایند برگزاری 809 نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی را مطابقِ دستورالعمل مربوطه، با این مرکز هماهنگ کرده‌اند.

همچنین در دو سال گذشته، مجوز فعالیت 186 نگارخانه مورد تمدید قرار گرفته و برای تاسیس ۲۵ نگارخانه نیز مجوز صادر شده است.

ثبت مالکیت معنوی برای ۹۴۵ اثر هنری و صدور جواز تأسیس برای ۸۰ دفتر گرافیک، از دیگر اقدامات اداره کل هنرهای تجسمی از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تا پایان مرداد سال جاری است.

همچنین ۱۳۰ درخواست جهت صدور گواهی هنری از سوی هنرمندان حوزه تجسمی به این اداره کل واصل شده که کلیه گواهی‌های مذکور به درخواست‌کنندگان تخصیص یافته است.

به استناد این گزارش، ۷۴۲ هنرمند در دو سال گذشته به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمده‌اند و عضویت 1823 هنرمند دیگر نیز مورد تمدید قرار گرفته است.

از دیگر اقدامات اداره کل هنرهای تجسمی طی دو سال اخیر، می‌توان به برقراری بیمه برای ۱۱۴۵ هنرمند و اعطای وام به 345 هنرمند اشاره کرد.

بر پایه این گزارش، از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تا پایان مردادماه جاری، ۳۸۳۹ اثر هنری مجوز خروج از کشور دریافت کرده‌اند.

همچنین از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تا پایان مرداد سال جاری، بیش از ۴۰ رویداد هنری در عرصه هنرهای تجسمی اعم از جشنواره، دوسالانه، نمایشگاه، کارگاه، نشست تخصصی و... به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا با حمایت این اداره کل، برگزار شده‌اند.

اما موزه هنرهای معاصر تهران نیز در دو سال گذشته تاکنون، ۱۰ نمایشگاه هنری را برگزار کرده است که به ترتیب، عبارتند از: نهان بر عیان (مهندسی تصویر در نقاشی ایرانی)، اندی وارهول (مروری بر آثار اندی وارهول از مجموعه گنجینه موزه)، مهدی سحابی (مروری بر فعالیت‌های هنری مهدی سحابی)،‌ آینه در آینه (آثار دیوارنگاره انقلاب گنجینه حوزه هنری، گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، آثار هنرمندان و مجموعه‌های خصوصی)، پنج گنج (حکیم نظامی)، مینی‌مالیسم و کانسپچوال آرت، آینه در آینه ۲( تهران ۵۷ به روایت عکس‌های قربان خلیلی)، ردپا: درنگی بر مراوده هنرمند و جهان پیرامون)، هایپررئالیسم: از تصویر تا واقعیت و همچنان جاری (مروری بر بازتاب جریان عاشورا در هنرهای تجسمی معاصر).١٨:٢٤ - سه شنبه ٧ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤٤٣٣    /    تعداد نمایش : ٥١٩گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است