پنج شنبه ٢٨ تير ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

بنابر اعلام روابط عمومی ؛

یک بخش به جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اضافه شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، عبید رستمی دبیر پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اعلام کرد: در راستای حمایت، پرداختن و اهمیت دادن به طرح و ایده به عنوان نقطه شروع در اجراهای بیرونی و دیگرگونه های اجرایی و همچنین توجه دادن هنرمندان تئاتر خیابانی در فرایند رسیدن به اجراهای فاخر و ماندگار از تمرین‌‌نگاری طرح و ایده اولیه، بخش مسابقه طرح، ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی به سایر بخش‌های جشنواره اضافه شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و دبیر جشنواره پانزدهم افزود: این بخش به منظور کمک و گسترش به ادبیات نمایشی دیگرگونه‌های اجرایی و هنرهای اجرایی بینارشته‌ای، به جشنواره اضافه شده و امیدوارم این بخش با استقبال هنرمندان شاخص و نیز چهره‌های جوان و دست به قلم مواجه شده و سبب ارتقای ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی گونه‌های مختلف تئاتر خیابانی شود.

دبیر جشنواره در پایان اشاره کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا 10 مهرماه سال‌جاری در نظر گرفته شده است و در مراسم اختتامیه نیز به برگزیده‌های این بخش جوایز اهداء می‌شود. همچنین در نظر است که با همکاری انتشارات نمایش و اداره کل هنرهای نمایشی مجموعه آثار برگزیده این بخش و طرح و ایده‌های برتر و برگزیده دوره‌های قبل به صورت کتاب چاپ شود.

فراخوان بخش مسابقه طرح، ایده‎‌‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در ادامه خبر است.

فراخوان سراسری مسابقه طرح، ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در نظر دارد به منظور شناسایی، تقویت، ترویج و همچنین معرفی استعدادهای تازه در حوزه تئاتر خیابانی و گسترش دیگرگونه های اجرایی مانند تئاتر محیطی، تئاتر شورایی، تئاتر کاربردی و هنرهای اجرایی بینارشته‌ای و ...، مسابقه سراسری طرح، ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی را برگزار کند.

 اهداف:

1- پرداختن به اهمیت طرح و ایده به عنوان نقطه شروع در اجراهای بیرونی و دیگرگونه‌های اجرایی

2- کشف مسیرهای جدید و راه‌های تازه برای پیوند ادبیات و اجراهای بیرونی و دیگرگونه‌های اجرایی

3- پرداختن به اهمیت فرایند نگارش طرح و ایده منجر به اجرا

4- تمرین‌نگاری و توجه دادن هنرمندان تئاتر بیرونی و دیگرگونه‌های اجرایی در فرایند رسیدن به طرح و ایده اولیه

موضوع مسابقه آزاد است و اولویت اصلی در شکل ارائه طرح و ایده خواهد بود.

شرایط و مقررات شرکت در مسابقه

-        پذیرش آثار در نمایشنامه‌نویسی با توجه به اهداف جشنواره به کیفیت، تنوع و نوآوری بستگی دارد.

-        طرح و ایده یا نمایشنامه‌هایی که تاکنون در هیچ مسابقه و جشنواره‌ای شرکت نکرده باشند و به چاپ نرسیده باشند، در این مسابقه پذیرفته می‌شوند.

-        هر هنرمند می‌تواند با ارائه‌ حداکثر سه اثر، متقاضی شرکت در این بخش از جشنواره باشد.

-        چنانچه در هر مرحله‌ای از انتخاب آثار، مغایرتی با بندهای پیش گفته شده اثبات شود، دبیرخانه‌ جشنواره، اثر مورد نظر را از بخش رقابت حذف می‌کند.

 جوایز:

آثار برگزیده‌ هیئت داوران این بخش در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان معرفی و جوایز به شرح ذیل اهدا خواهد شد:

-        رتبه اول شامل: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ  35 میلیون ریال جایزه نقدی

-        رتبه دوم شامل: لوح تقدیر و مبلغ  25 میلیون ریال جایزه نقدی

-        رتبه سوم شامل: لوح تقدیر و مبلغ 15 میلیون ریال جایزه نقدی

١۵ اثر برگزیده به تشخیص هیئت داوران برای انتشار معرفی و به چاپ خواهد رسید.

 مدارک مورد نیاز:

3 نسخه از هر عنوان نمایشنامه در قالب فایلPDF

یک قطعه عکس از نمایشنامه نویس به صورت فایل JPEG

خلاصه سوابق وی در فایل Word

ایمیل ارسال آثار:  mariwan.festival@gmail.com

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با نشانی دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به نشانی: کردستان، مریوان، بلوار امام خمینی (ره)، مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه دائمی جـشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان-کد پستی: ۶۶۷۱۷۴۳۱۷۳  و یا با شماره تلفن: ٠٨٧٣۴۵٩٣۶٢۵- ٠٨٧٣۴۵٩۴۵۶٧ تماس حاصل کنند. ١١:٤٩ - يکشنبه ١٤ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٩٢٣٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٩سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است