سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

سومین نمایشگاه پروژه ناعکاسی ؛

نمایشگاه "هزارتو" در خانه هنرمندان ایران افتتاح می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در بخشی از توضیح پروژه ناعکاسی آمده است : [نا]عکاس شاید هنوز کاسب کارانه نمی‌اندیشد. مسئله‌مندی‌های خودش را جستجو می‌کند، بی‌آنکه سودایی در سر داشته باشد تا قله‌ای را فتح کند. کرده‌هایش و به جا مانده‌هایش پیشروتر از آوازه‌اش در حرکت خواهند بود (اگر تمنای شهرت در کار باشد). [نا]عکاس نمی‌خواهد خود را در متن جماعتی جا کرده و از این راه آتیه‌اندیشی کند. پرسه می‌زند، کشف می‌کند، صبوری می‌کند، خط تولیدی عمل نمی‌کند (کارخانه که نیست) متوقف نمی‌شود (با آخرین مجموعه درخشان از عکاسی خداحافظی نمی‌کند). شاید کمی هم آسایش‌گریز باشد اما راضی به فقرفروشی در فریم‌هایش نمی‌شود.

"هزار تو" اثر امیرحسین محمدکریمی به‌عنوان سومین نمایشگاه از پروژه ناعکاسی روز چهارشنبه چهارم مردادماه ساعت ۱۶ در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

محمدکریمی در بخشی از توضیح این نمایشگاه آورده است: «دیگر به این هوای گرم و نموری که به صورتم می‌خورد عادت کرده‌ام. هوایی که از انتهای پله‌ها می‌آید و نفس هزاران نفر را با خود به همراه دارد. هزاران نفری که قرار است به آنها بپیوندم. پله‌های سرد و راهروهای پر پیچ و خم این هزارتو را طی می‌کنم تا در انتها به سدی از دیگران برمی‌خورم. در یکدیگر مچاله می‌شویم تا کوچک‌ترین فضای خالی را هم پر کنیم. این بدن‌های در هم تنیده و چهره‌های خاموش حکایت از یک چیز دارد: انزوا!

تنها و منزوی بودن، خاص این هزارتو است تا با قدم گذاشتن در آن معنای با هم بودن و زندگی را فراموش کنی و در این شهر، چه بسیار است چنین هزارتوهایی که برای ما ساخته شده!»

نمایشگاه عکس "هزارتو" تا ۲۴ مرداد ماه میزبان علاقه‌مندان است.

خانه هنرمندان ایران پروژه ناعکاسی را با همکاری گالری ریشه و کالکتیو متافور اجرا می‌کند١٢:٢٢ - چهارشنبه ٤ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٣٨١٧    /    تعداد نمایش : ٣٩٦گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است