سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با آثار خوشنویسی استاد سیدعلی فخاری ؛

نمایشگاه "خال و خط شکسته" افتتاح شد

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران ، در این نمایشگاه که با حضور  اساتید بنامی چون یداله کابلی ، ملک‎زاده ، موسوی ، پیله‎چی، عقیلی، نیرومند ، حسین‎زاده، حمیدی و جمع زیادی از علاقه مندان هنر خوشنویسی افتتاح شد ، 80 اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابرو باد دست ساز با رنگ گیاهی می‌باشد.

استاد سیدعلی فخاری ؛ توجه به خط نستعلیق را شرطی مهم برای پیشبرد و پیشرفت خط شکسته میداند و هنوز مشغول تمرین و ممارست در عرصه فضاهای تازه در خط شکسته است.

او خود در این باره می‎گوید: اگر توفیقی در این راه بدست آورده است، آن را حاصل شناخت نسبی در حیطه هنرهای تجسمی می‎داند که به نقش ترکیبها و کاربرد رنگ، خط و سطح توجه داشته است. هرچند که در عرصه هنر خوشنویسی بویژه در خط نستعلیق برای کار و فعالیت هنرمندان این رشته عرصه‎ای بسیار گسترده است و برای دریافت نسبت های جدید و تناسبات تازه در ترکیب و تلفیق کلمات و حروف در یک تابلو و خلق آثار قابل ملاحظه، جای کار بسیار مانده است.

این نمایشگاه تا 29 مردادماه و در روزهای عادی از ساعت 10 تا 19 و روزهای تعطیل از ساعت 14 تا 19 در گالری شماره 1 فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقه مندان است.١٢:١٠ - يکشنبه ٢٢ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤١٠٨    /    تعداد نمایش : ٢٦١گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است