سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

از جمعه ۲۷ مردادماه ؛

چهار نمایشگاه تجسمی در خانه هنرمندان ایران برپا می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی        

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه نقاشی‌های مهرداد مهر با عنوان «خلاء چشمانت باعث شدند» در گالری بهار و نمایشگاه نقاشی‌های مریم نیکبخش با عنوان «هزار توی فرّ وجود» در گالری تابستان افتتاح می‌شوند.

در بخشی از توضیح نمایشگاه نقاشی‌های مهرداد مهر آمده است: «هنرمند در این مجموعه در تلاش است تا فرای دیوارهای ذهنی قد افرازد و فراتر از چشم ببیند. او رویای خویش را به واقع از همین خلاء اندام گذر می‌دهد.

چشم ابزار دیدن است اما چشمی که رویا می‌بیند، خیال می‌بافد، تصور می‌کند، گویا عضوی بدون اندام است. عضوی که می‌بیند اما فراتر از دیدن را به ارمغان می‌آورد.»

در بخشی از توضیح نمایشگاه نقاشی‌های مریم نیکبخش آمده است: «این آثار دعوتیست به مراقبه؛

و در تماشای آنها دروازه‌ای به سکون و سکوت؛

تا دل در جسم آزادانه بیارامد.

تا کشفِ حقیقتِ ژرفِ اندیشه‌ورزیِ ایرانی»

همچنین نمایشگاه نقاشی‌های حسین چاوشی با عنوان «مکالمه» در گالری زمستان و نمایشگاه عکس‌های فرهاد فرجی با عنوان «خونی که بند نخواهد آمد» در گالری استاد ممیز برپا خواهد شد.

آثار نمایشگاه نقاشی‌های حسین چاوشی بیانگر مکالمه بین انسان‌ها است؛ مکالمات روزمره حتی پوچ و بی‌معنی.

در بخشی از توضیح نمایشگاه عکس فرهاد فرجی آمده است: «این مجموعه از آنجا شکل گرفت که در حین عکاسی برای یک پروژه مستند، سوژه‌ای اتفاقی نظرم را جلب کرد. مردی با شغلی متفاوت.

از آنجا که کنجکاوی‌ام را دید، شرایطی را مهیا کرد تا دیداری از محل کارش داشته باشم.

ممانعت‌های پیش روی و سماجت‌هایم به این ختم شد که آن‌ها راضی شوند تا بیرون از محیط کشتار مقابل پرده سفید با هیبت کار ظاهر شوند.»

لازم به ذکر است خانه هنرمندان ایران روزهای شنبه تعطیل است و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ به گالری‌های این مجموعه مراجعه کنند.١١:٢٠ - جمعه ٢٧ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٤١٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٣١گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است