چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در نگارخانه لاله ؛

نمایشگاه نقاشی " ایراندخت محصص" برگزار می شود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، ایراندخت محصص مدرس دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، نخستین كسی است كه مترادفی برای كاریكاتور در ایران و زبان فارسی یافت و نام آن را طنز ترسیمی گذاشت.محصص كاریكاتوریست نیست، اما به اذعان كاریكاتوریست‌ها تاثیر زیادی بر جریان كاریكاتور داشته‌ و تئورسینی بسیار قوی در این زمینه به شمار می‌رود.

او با ترجمه کتاب آثار کاریكاتوریست های بزرگ جهان و معرفی آنان به جامعه ایران به ویژه علاقمندان و دوستداران این هنر سهمی ارزنده در شناساندن پیشینه وسیر تحول آثاركاریكاتوریست های بزرگ در كشور ما داشته است.

کوشش‌های ایراندخت محصص فقط به نگارش مقالات‌ متعدد در نشریات معتبر هنری محدود نبوده، بلکه وی در زمینه انتشار کتاب‌های تخصصی هنر هم پیشگام بوده است.

محصص چند كتاب چاپ شده و در دست چاپ از جمله "طراحان طنزاندیش ایران" ، "تابلوی سینوبتیك هنرهای زیبا" ، "دانش نقاشی در خدمت هنر نقاشی" دارد.

نمایشگاه ایراندخت محصص گلچینی از 33  اثر منتخب از دهه 30 تا 50 زندگی هنری اوست که این آثار نقش بسزایی در معرفی هنر نو گرای ایران داشته است.

آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه 12 آبان ماه 1402 از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله برگزار می‌شود و نمایشگاه همه روزه از13 تا 30آبان ماه ۱۴۰۲ شنبه تا چهارشنبه ساعت9 تا 17، پنج شنبه 9 تا 13 به غیر از ایام تعطیل دایرخواهد بود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید آثار به نگارخانه لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.

شماره تماس:۸۸۹۶۰۴۹۲

Instagram: lalehgallery

lalehartgallery.ir

lalehgallery.art@gmail.com


١٨:٣٥ - پنج شنبه ١١ آبان ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٥٧١٢    /    تعداد نمایش : ٩٧گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است