چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با نگاهی بر کلمه "عشق" ؛

مجسمه‌های هادی روشن ضمیر به گالری سهراب می‌رود

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی       

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، هادی روشن ضمیر سال هاست از نقاشیخط دور شده و فقط و فقط به «عشق» می‌پردازد و مجسمه‌های برنزی و آهنی عشق را در حراج‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی عرضه می‌کند. او برای اولین بار در این نمایشگاه، مجسمه‌هایی از جنس استیلِ دست ساز ارائه کرده  که این دست ساز بودن، به خاطر سختی این فلز و جانفرسا بودن اجرای آن، حائز اهمیت است.

مبنای این آثار، همان کلمه عشق است که با توجه به تسلط روشن ضمیر بر خوشنویسی اکثر کارها بر پایه نستعلیق ساخته شده است؛ ضمن این که وی در این نمایشگاه چند کار گرافیکی نیز بر پایه این کلمه ارائه کرده است که البته این آثار گرافیکی، نستعلیقِ صِرف نیستند. تمامی 19 مجسمه این نمایشگاه، جدید و مربوط به سال های 2022 و 2023 هستند.

در استیتمنت نمایشگاه می‌خوانیم: « "عشق" رمز آلود واژه اى است که از دیرباز بر دگرخواهى انسان اطلاق شده و همواره ترجیح آدمى بر مرور و ثبات بخشیدن به الگوهاى اسطوره اى آن بوده است. هادى روشن ضمیر بر آن شده این امر را با دستانش تثبیت  نماید. آثار او دست سازه هایى است از واژه ى عشق با برنز،استیل و آهن که نماد دوران معاصر هستند؛ سرد و سخت و محبوب. ِ نستعلیق دفرمه و رهاى از ساخت، تلقى اى است  از عشق دورانى که اگرچه هنوز هم زیباست اما مفهومى تغییر یافته است؛ سرد و سخت ولى محبوب.»

هادی روشن‌ضمیر متولد ۱۰ شهریور ۱۳۵۱ در بجنورد است. او از جمله هنرمندان نقاشی خط محسوب می‌شود که از انجمن خوشنویسان درجه ممتازی دریافت کرده. رنگ‌ها در کارهایش ساده و عموماً تک رنگ هستند و نستعلیق‌هایش را بر روی سطح سنگ هم اجرا می‌کند. روشن ضمیر در نمایشگاهای انفرادی و گروهی متعددی شرکت داشته و آخرین نمایشگاه او در گالری ساربان برگزار شد.

علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه "به عشقِ تو ز جان برخیزم" ؛ آثار حجمی هادی روشن ضمیر، می‌توانند از روز جمعه 15 تا 25 دی ماه به گالری سهراب به نشانی خيابان سميه، بين مفتح و رامسر، شماره ۱۴۲ مراجعه کنند. گالری یکشنبه‌ها تعطیل است.١٥:١٠ - پنج شنبه ١٤ دی ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٦٩٣١    /    تعداد نمایش : ٩٢گالری ها


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است