شنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با هدف حمایت از هنرمندان برتر صنایع‌دستی ؛

سومین نمایشگاه جشنواره صنایع‌دستی فجر در خانه هنرمندان ایران دایر است

سینمای نو > سرویس هنرهای تجسمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی" سینمای نو" و اعلام روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، «حسین خواجه بیدختی» مدیر دفتر توسعه و ترویج سازمان صنایع‌دستی درباره سومین نمایشگاه «جشنواره صنایع‌دستی فجر» گفت: با اینکه برای سومین سال پیاپی است که جشنواره صنایع‌دستی فجر برگزار می‌شود٬ اما استقبال از این رویداد خوب نبود. باید برای برگزاری این رویداد در دوره‌های آتی برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم چهره واقعی صنایع‌دستی ایران را در این جشنواره به نمایش بگذاریم و تنها به نمایش گوشه کوچکی از آن اکتفا نکنیم.

او افزود: همان گونه که در فراخوان جشنواره اعلام کردیم؛ آثاری به این جشنواره راه پیدا کردند که مبتنی بر شیوه‌های تولید صنایع‌دستی خلق شده بودند و مهم‌ترین شاخص انتخاب آثار وجوه متمایز صنایع‌دستی از نظرطراحی، کیفیت اجرا، اصالت برند وهویت و کاربرد خلاقانه بود. همچنین آثار نباید پیش از این درهیچ جشنواره شرکت کرده بودند.

«حسین خواجه بیدختی» ادامه داد: به دبیرخانه جشنواره ۸۰۰ اثر از شهرهای مختلف ارسال شد که از میان آنها ۱۷۱ اثر به سومین دوره جشنواره تجسمی فجر راه پیدا کردند که بخش عمده شرکت کنندگان از تهران بودند.

«خواجه بیدختی» ادامه داد: در روز ۱۷ بهمن ماه طی مراسمی که در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود٬ از برگزیدگان سومین جشنواره صنایع‌دستی فجر تقدیر خواهد شد. همچنین به ۶ هنرمند برگزیده نشان سرو زرین ویژه جشنواره فجرصنایع‌دستی به همراه جایزه غیر نقدی و به ۶ هنرمند دیگردیپلم افتخار اعطا خواهد شد.

سومین نمایشگاه «جشنواره صنایع دستی فجر» تا ۲۳ بهمن ماه در گالری‌های بهار، تابستان و نامی خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندان است.


٢٠:١٥ - يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٥٨١٩    /    تعداد نمایش : ٧٤٠سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است