سه شنبه ٠٥ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با حضور یک داور ایرانی ؛

بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن "مکنِس" مراکش برگزار شد

سینمای نو > سرویس پویانمایی  

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، مراسم اختتامییه این رویداد سینمایی با نمایش فیلم‌های کوتاه و بلند انیمیشن از کشورهای مختلف جهان از جمله ؛ فرانسه، کانادا، لهستان، اسلوواکی، سوئیس، اسلوونی، ژاپن، چین، بلژیک، پرتقال، مراکش، استرالیا، ایران و ... ، پنجشنبه 17 اسفند ماه جاری (8 مارس 2023) در سالن 700 نفره انستیتو فرانسه در شهر مکنِس Méknès در شهر مکنِس در کشور مراکش برگزار شد.

اعضای هیئت داوران بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه و بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه دانشجویی که عبارت بودند؛ از نسرین میرشب پخش‌کننده بین‌المللی فیلم ساکن کشور فرانسه و همچنین خاویر کاوا توپور نویسنده و انیمیشن‌ساز از کشور فرانسه و عبدالله بروکسل نویسنده و فیلمنامه‌نویس از کشور بلژیک، آرای خود را بدین شرح اعلام کردند:

ـ جایزه بزرگ داوران برای فیلم کوتاه دانشجویی «آتش» FEUX به کارگردانی محمد باباکوهی دانشجوی ایرانی رشته سینمای انیمیشن در پاریس، به مدت چهار دقیقه و ده ثانیه و محصول کمپانی فرانسوی La Poudrière

ـ جایزه بزرگ داوران برای فیلم کوتاه Pachyderme به کارگردانی استفانی کلمنت Stephanie Clement به مدت یازده دقیقه از کشور فرانسه.

ـ جایزه ویژه داوران برای فیلم کوتاه «سایه پروانه‌ها» L"ombre des Papillons به کارگردانی صوفیه الخیاری Sofia El Khayari به مدت 3 دقیقه و محصول مشترک کشورهای فرانسه و مراکش.

همچنین سه فیلم پویانمایی «کشاورز و رباط» ، «سپیدبالان» و «جانشین» با نام مشترک «شتر و آسیابان» به کارگردانی عبدالله علیمراد و از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران در بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «مکناس» به نمایش درآمدند و مورد استقبال پرشور بینندگان قرار گرفتند.

لازم به ذکر است که مجموعه «شتر و آسیابان» از ماه سپتامبر ۲۰۲۲ در سینماهای کشور فرانسه به نمایش عمومی درآمدند.

در این رویداد سینمایی حوزه پویانمایی، همچنین جایزه بزرگ فیلم‌های بلند از طرف داوران این بخش، به فیلم سینمایی «دنیا و شاهزاده خانم آلپ Dounia et la princesse d"Alep به کارگردانی مشترک آندره کدیAndré Kadi   و ماریا ظریف Marya Zarif از کشور کانادا تعلق گرفت.

بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم "مکنِس" با مدیریت مردوشه دویکو Mardochée Devico  رئیس بنیاد Aïcha و با مدیریت هنری محمد بیود Mohamed Beyoud و با حمایت انستیتو فرانس شهر مکنِس به مدیریت «فابریس مونژیا» Fabrice Mongiat در بخش‌های مختلف از جمله؛ بخش رقابتی اصلی «فیلم‌های بلند»، بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه، بخش رقابتی فیلم‌های دانشجویی، بخش رقابتی فیلم‌های «کودکان و نوجوانان»، کارگاه‌های تخصصی و ... از روزهای 12 تا 17 اسفندماه جاری (3 تا 8 مارس 2023 میلادی) در شهر مکنِس در کشور مراکش برگزار شد.١٨:٤٥ - شنبه ٢٠ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ١٠١٥٥٢    /    تعداد نمایش : ١٦٤سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است