سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل برج میلاد اعلام کرد؛

تماشای فرهنگ و آیین مردم خراسان شمالی در جشنواره چارسوق برج میلاد

سینمای نو > سرویس فزهنگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، علی درویش پور با بیان این مطلب افزود: این جشنواره به‌نوعی عرصه رقابت بین استان‌هاست تا با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارند به‌ منظور جذب گردشگران بیشتر، جشنواره‌های خود را برگزار کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره چارسوق فرصتی برای احیای هنرها و سنت های رو به فراموش شده استان هاست، گفت: در گوشه گوشه این سرزمین فرهنگ ها و آیین های بسیاری وجود دارد که هر کدام ریشه در تاریخ این سرزمین کهن دارند که متاسفانه به دلیل معرفی نشدن این فرهنگ ها، هرکدام از آنها دستخوش فراموشی شده و حتی مرگ بسیاری از آنها نزدیک است، وظیفه ماست که با برگزاری چنین جشنواره هایی این فرهنگ را به بطن جامعه و پایتخت آورده و جوانان و نوجوانان را با این فرهنگ و آیین ها آشنا کنیم.

به گفته درویش پور، شب فرهنگی خراسان شمالی با برپایی سیاه‌چادر، عرضه انواع غذاها و دم‌نوش‌های محلی، موسیقی بخشی‌ها و... برای معرفی فرهنگ و آداب مردم خراسان شمالی به میزبانی تهران رقم می خورد.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، جشنواره چارسوق هرشب میزبان یک استان از کشور است و از ساعت 21 الی 24 در دهکده اقوام برج میلاد میزبان شهروندان است.١٢:٤٩ - يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٥٥٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٠سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است