چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

دکتر مسعود احمدی افزادی:

باید باور کنیم که میتوانیم...

سینمای نو> سرویس فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "سینمای نو" و به نقل از روابط عمومی شبکه هفت سیما، در این برنامه مدیر شبکه آموزش و وزیر راه و شهرسازی با اهدای جوایز و نشان ملی فداکاری ایمنی، از فداکاران ایمنی راهها تجلیل کردند و پس از این تجلیل وزیر راه و شهرسازی پشت تربیون رفت واز توسعه کشور و لزوم ایمنی راه ها نقش رسانه ها در فرهنگ سازی و جمعیت طرفداران ایمنی راهها سخن گفت.

پس از صحبتهای وزیر راه و شهرسازی، مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش پشت تربیون تالار وحدت رفت و گفت: این همایش، نشان دهنده عزم پویش های مردمی برای کاهش تلفات رانندگی است. پویش هایی که با نظارت و حمایت بیشتر موفق خواهند شد .

مدیر شبکه آموزش سیما، صحبت هایش با قدردانی از مهندس بخارایی مدیر عامل جمعیت ایمنی راه ها امروز حرکت بزرگ جمعیت طرفداران ایمنی راه ها به نگاه رسانه ای پیوند زده شد. این پیوند یعنی مادامی که پای نگاه رسانهای و نگاه فرهنگی، توأمان با هم و در کنار هــم در میــان است، ارتبـاط کامل است و اگر این دو همـراه هم نباشند، ارتبـاط کامل نمی شود و چیزی برای آموزش و عرضه به مردم پیدا نمی شود .

جان نباشد جز خبر در آزمون، هر که را افزون خبر جانش فزون/ اقتضای جان چو ای دل آگهی است، هرکه را نَبوَد خبر، جانش تهی است«دکتر احمدی افزادی با خواندن این شعر از مولانا صحبت هایش را چنین ادامه داد: که امروز، بر آگاهی و آموزش مبتنی بر آگاهی توجه کنیم. این روزها در دنیای انفجار اطلاعات زندگی می کنیم. دنیایی که برای ما عـلم لاینفع به عاریـه آورده است . در حالیکه آگاهی علم نافع است .

«چه کسی فکر می کرد بستن کمربند ایمنی روزی فرهنگ شود؟ چه کسی فکرش را می کرد همیار پلیس جا بیفتد؟ .»مسعود احمدی افزادی، مدیر شبکه آموزش با گفتن این گزاره های پرسشی، بهرام عظیمی، انیمیشن ساز سیا ساکتی را خطاب قرار داد و گفت :آقای عظیمی عزیز، یک سیا ساکتی به همت شما و دوستانتان باعث شد فرهنگ سازی نوینی در فرهنگ ترافیکی و بستن کمربند ایمنی شکل بگیرد. این یعنی می توان از رسانه کمک گرفت. یعنی این کار شدنی است. برای همین نیازمند این هستیم که در این دنیای سرشار از اغتشاش اطلاعاتی، به علم نافع رو بیاوریم. علمی که مبتی بر عمل است .

دکتر احمدی افزادی گفت: ما امروز این آمادگی را داریم که در رسانه ملی، در شبکه آموزش، ماموریت خود را بر سه ضلع مردم و مهارت و آموزش ادامه دهیم. چرا که شعار شبکه آموزش این است، آموزش و مهارت و مردم.

مدیر شبکه آموزش در پایان صحبتهایش به همراهی و همکاری اشاره کرد و گفت: باید باور کنیم که می توانیم فرهنگ ترافیکی و آموزشهای آگاهی دهنده رانندگی را در رسانه به مردم یادآوریکنیم و آموزش دهیم. فقط باید توجه داشته باشیم که در این راه باید با همراهی و همکاری پیش برویم. به قول حافظ« حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت ، آری به اتفاق جهان می توان گرفت».١٨:٣٨ - چهارشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٧٦٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٧سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است