چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

در آستانه فرا رسیدن شب یلدا ؛

ویژه برنامه های رادیویی برای شب یلدا اعلام شد

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، برنامه های رادیو برای شب یلدا به شرح زیر است :

جشن «یلدا کنار» مخاطبان در رادیو صبا

رادیو صبا در آخرین شب پاییزی با  «یلداکنار» مخاطبانش را همراهی می کند. این ویژه برنامه از ساعت ۲۰ با حضور مخاطبان رادیو صبا برگزار خواهد شد. در این ویژه برنامه مهبد قناعت پیشه، مریم خادم پور و فریبا باقری میزبان مخاطبان هستند. این برنامه همراه با اختتامیه پویش صباخوانی غزل‌های حافظ است، ویژه مخاطبانی که اشعار صبایی حافظ را بازخوانی کرده اند. بخش های  «نمایشی، اجرای مسابقه، مهمان های یلدایی و تقدیر از برگزیدگان» از بخش های متنوع این ویژه برنامه است.

شاهنامه خوانی شمسی فضل اللهی در « شب شیرین » رادیو ایران

جنگ «شب شیرین » مجموعه ای خوش آهنگ از لهجه ها و آوازهاست ، مجموعه ای دل انگیز از تنوع صداهایی که بیان آداب و رسوم محلی خود در رابطه با یلدا می پردازند.

استفاده از ظرفیت ایران یاران با همکاری کانون ایرانیاران در قالب های مختلف خواهد بود. از گزارش های میدانی تا شعرخوانی های محلی و گفتگوهای فرهنگی با مفاخر  در این بخش مسابقه ای خواهیم داشت و به 5 اثر برتر ایران یاران هدیه ای تعلق خواهد گرفت.

در این برنامه (شب نشینی)، با پیشکسوتان رادیو به خاطره سازی و خاطره گویی خواهیم نشست.  استاد علیرضا جاوید نیا و استاد داود حیدری ما را با خود مسافر لحظه های شاد این هم نشینی و شب نشینی خواهند کرد. استاد محسن رفیعی برای شنوندگان از چرایی یلدا و آوازه ی بلندش خواهد گفت.

شاهنامه خوانی را با بانو شمسی فضل الهی تجربه خواهیم کرد و حسن همایی برای ما، فال حافظ خواهد گرفت. در بخش نام ها و یادها، یادی خواهیم کرد از شب های یلدا در ایام دفاع مقدس و مرور خواهیم کرد از دل نوشته ها و نامه های آن دوران...

"انار شب یلدا" قطعات نمایشی ( تولیدی) با مایه طنز در فواصل برنامه با رویکرد افزایش نشاط و امید ( با حضور اساتید حوزه طنز تورج نصر، اردشیر منظم، فاطمه نیرومند لحظات مفرحی به این برنامه خواهد بخشید."به وقت نای و نوا"  گفتگو با اساتید حوزه موسیقی محلی، با موضوع آوازها و ترانه های شب های زمستانی است."به زیبایی یلدا"  آیین‌های سنتی شب یلدا در استان‌های مختلف ایران با حضور دکتر محمود رضا اکرامی فر پیش بینی شده است. 

«شب شیرین » پنج شنبه از ساعت 19 تا 23 شنیده می شود.

رادیو نمایش با «دورهمی میرطاهر مظلومی»

شب یلدای رادیو نمایش با «دورهمی میرطاهر مظلومی» و «اولین کنسرت-نمایش رادیویی» برگزار می شود.

"طاهر شو" ویژه برنامه اصلی شبکه رادیویی نمایش که در شب یلدا با اجرای هنرمند محبوب و طناز هنرهای نمایشی کشور، میرطاهر مظلومی دردورهمی شب چله با حضور جمعی از چهره های محبوب به روی آنتن خواهد رفت و لحظات جذاب و صمیمانه ای را در بلندترین شب سال برای مخاطبان رقم خواهد زد. " آواز ارگ" نیز برنامه دیگری است که برای نخستین بار در قالب اولین کنسرت_نمایش رادیویی با هنرنمایی قربان نجفی بازیگر و خواننده نام آشنای کشورمان شب یلدا  از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش می شود. کنسرت - نمایش آواز ارگ، در این شب ساعت 21:30 از رادیو نمایش پخش می شود و ساعت 11:00 اول دی ماه تکرار آن است،همچنین «طاهر شو» که ویژه برنامه اصلی شب یلدا است، در شب یلدا ساعت 22:30 از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش خواهد شد.

«شب انار» رادیو تهران ویژه شب یلدا

 «شب انار» ویژه برنامه دورهمی شب یلدای رادیو تهران که با برپایی استودیو زنده موسیقی و استودیو مهمان، میزبان خانه های مخاطبانش است. برپایی استودیو زنده موسیقی با اجرای شاد خوانندگان مطرح کشور و نوازندگان از بخش های شنیدنی شب انار که تقدیم مخاطبان می شود. از دیگر بخش های این ویژه برنامه برپایی استودیو مهمان که با دعوت از هنرمندان و چهره های دوست داشتنی مردم از گروه ورزش و تفریحات رادیو تهران ساعت 21 تا 24 روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز می رود. قاسم افشار خواننده، حمید درخشان فوتبالیست، علی اصغر زنده دل متخصص طب ایرانی و... از مهمانی هستند که در این دورهمی همراه شما خوبان خواهند بود. 

از دیگر بخش های این برنامه می توان به اجرای بخش های طنز و نمایش، استندآپ کمدی، حافظ خوانی و شاهنامه خوانی و گفت وگو پیرامون رسم و رسوم شب یلدا در اقوام ایرانی و سنت های محلی اشاره کرد.

از دیگر برنامه های ویژه شب یلدا می توان به برنامه «شمس العماره» اشاره کرد که پنجشنبه به صورت ویژه به شب یلدا اختصاص یافته است و از ساعت 17 تا 20 روی آنتن رادیو تهران می رود. «شمس العماره» در واقع یک مسابقه بزرگ استعدادیابی در حوزه آواز، شعر و دکلمه و...است که در یک فضای شاد و فان با مشارکت مخاطبان پخش می شود.

برای این ویژه برنامه آیتم های نمایشی شب یلدا، بحر طویل شعر خوانی روحوضی، ساز و تنبک و بخش های طنز و... تدارک دیده شده است.

برنامه «بازار تهران» رادیو تهران چهارشنبه 29 آذر، هم با بررسی وضعیتح بازار میوه و خشکبار از ساعت 11 تقدیم حضور شما مخاطبان می شود.

یلدا شو در رادیو سلامت

به گزارش روابط عمومی معاونت صدا: شبکه های مختلف رادیویی به مناسبت شب یلدا برنامه های ویژه ای را تدارک دیده اند که تقدیم شما خوبان می شود:

برنامه «يلداشو» با هدف ايجاد لحظات شاد در شب يلدا از ساعت ٢٢ به مدت ١٢٠ دقيقه روي آنتن شبكه سلامت خواهد رفت. اين برنامه با حضور كارشناسان مجرب در حوزه شاهنامه پژوهي و حافظ خواني به جستجوي موارد مربوط به سلامت در آثار اين شاعران پر آوازه می پردازد. همچنين تفال و گزارش از شهرستانهاي مختلف و معرفي مرحوم آقاي دكتر يلدا كه در شب يلدا هم دار فاني را وداع گفتند از بخش هاي ديگر اين برنامه است . بخشی از برنامه یلداشو، گزارشی از خانه سالمندان برای تکریم این قشر ارزشمند تقدیم مخاطبان می شود.

  «پویش مهمانی یلدا» در رادیو پیام و آوا

مخاطبان می توانند برای شرکت در «پویش مهمانی یلدا» تا سوم دی ماه عکسهای خود را از دورهمی شب یلدای سال گذشته و یا امسال را با مراجعه و عضویت در کانالهای رادیو پیام و یا رادیو آوا به نشانی  radiopayam@  و radioava@ در پیام رسان داخلی برای ما ارسال کنند . تصاویر ارسالی شما از رادیو نمای آوا و رادیو نمای پیام پخش می شود و به پنج عکس برگزیده نیز جوایزی اهدا خواهد شد.

شب یلدا «همنشین» در رادیو معارف

ویژه برنامه "همنشین" رادیو معارف با هدف ترویج فرهنگ صله رحم و دید و بازدید و با بررسی جایگاه دورهمی خانوادگی و صله رحم در قرآن و روایات و همچنین تاریخ و ادبیات، از ساعت 22 تا 1 بامداد روی آنتن می رود.از برنامک های یلدایی این برنامه می توان به  آشنایی با آداب و رسوم یلدا در اقوام مختلف ایران، طنز هوش مصنوعی، عوامل برنامه دفترخونه، گزارش مردمی از چهارگوشه کشور، پویش سراسری پخش دعای سلامتی امام زمان (عج) و آشنایی با آسمان شب یلدا اشاره کرد.برنامه "مهربان باشیم"، روز پنجشنبه ساعت 6:45 با موضوع صله رحم از نگاه دین و همچنین اهمیت دورهمی های خانوادگی در شب یلدا  تقدیم مخاطبین می شود.

«پیشکش زمستان» از رادیو اقتصاد

رادیو اقتصاد با «پیشکش زمستان»  به استقبال یلدا می رود. بیشترین تمرکز در این برنامه ارائه یک شب نشینی به مثابه شب چره های قدیم است که سنت آمد و شد و میهمانی را در ذهن مخاطب تداعی کند و در طول برنامه پر از خاطره گویی و گپ و گفت دوستانه خواهد .  پویش پیشکش_ زمستان از سه هفته گذشته راه اندازی شده و از مخاطبان خواسته شده تا خاطره های جالب یلدایی خود را بازگو کنند.  شاخص ترین بخش این برنامه، گفتگوی یلدایی با ناخدای ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش ایران است که سال گذشته ماموریت 210 روزه به دور دنیای داشتند و خاطرات شنیدنی را از برگزاری یلدا بر روی عرشه کشتی بازگو می کند . 

از بخش های جذاب این برنامه، بازیگر حاضر در استودیواست که در رفت و آمدهای مکرر گفتگوهای طنز با مجریان خواهد داشت و در کنار آن موسیقی های زنده با سازهای تنبک و تار و تنبور این شب را به یادماندنی خواهد کرد.گفتگو با کارآفرینان موفق ، شاهنامه خوانی و فال حافظ از دیگر آیتم های این برنامه است در آیتم دور کرسی" چند بازیگر در نقش پدربزرگ و مادربزرگ و فرزندان و نوه ها در خصوص اهمیت دید و بازدید ایفای نقش می کنند و تجربیات خود از سال های گذشته را در اختیار شنوندگان قرار می دهند .در "آیتم صندوقچه" تاریخچه راه اندازی مشاغل در زمان های دور دست به سمع شنوندگان خواهد رسید .این برنامه پنجشنبه 30 آذر از ساعت 21 به مدت 180 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش می شود.

در رادیو ورزش، شما هم دعوتید

ویژه برنامه شاد و متنوع شبکه رادیویی ورزش در شب یلدای فراموش نشدنی با کلی اتفاقات شنیدنی و دعوت از قهرمانان و ورزشکاران دوست داشتنی و مهمان ها و موسیقی متفاوت پنجشنبه ۳۰ آذر از ساعت ۲۱ تا پاسی از شب مهمان خونه‌های شماست.١٥:٣٠ - چهارشنبه ٢٩ آذر ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٦٦٩٣    /    تعداد نمایش : ١٦٩سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است