چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

بنابر اعلام روابط عمومی ؛

مهلت ارسال آثار جشنواره پژواک تمدید شد

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، در نشست داوران  جشنواره پژواک رادیو که با حضور هیات انتخاب آثار و داوران بخش های اصلی، ویژه، مستندها و برنامه های مستمر و بخش مردمی برگزار شد، غلامرضا بحیرایی ، رئیس کمیته داوری با بیان اینکه داوری آثار از 20 بهمن شروع می شود، تاکید کرد که داوری اولیه آثار پژواک تا 25 اسفند ادامه دارد و مهلت ارسال آثار هم تا بهمن ماه تمدید شد.

حمیدرضا افتخاری، دبیر جشنواره پژواک رادیو خطاب با بیان اینکه در بخش اصلی هفت جایزه با موضوع مقاومت، پیشرفت، سلامت، سبک زندگی و بنیان خانواده، سرمایه اجتماعی، پاسداشت زبان فارسی و جهاد تبیین قرار داده شده، گفت: در بحث مقاومت و سبک زندگی دو جایزه ویژه داریم که به موضوعات «غزه» و «فرزند آوری» تعلق می گیرد.

وی تصریح کرد: جایزه ویژه ای هم به شعار سال تعلق می گیرد که اثر باید در قالب گزارشی باشد. البته آثار در بحث مشارکت اجتماعی با رویکرد انتخاباتی چند نمره بیشتر به آن امتیاز تعلق می گیرد. در بحث «افول غرب »باید مستند داستانی ، «پهلوی »بازسازی « زن ایرانی »چهره نگاری باشد.

افتخاری به تولید محتوای مردمی اشاره کرد و گفت: در این بخش قرار نیست خیلی سختگیری کنیم.

دبیر جشنواره پژواک تصریح کرد: در همه آثار بایستی موضوع امید آفرینی دیده شود. مستندهایی که سیاه نمایی باشد، پذیرفته نخواهند شد.

وی پژوهش محوری، ژرف اندیشی، اصالت محتوای اثر، کارایی ، واگویه خلاق و انتقال پیام در فرامتن را از ملاک های داوری دانست و تصریح کرد: به فرم  های جدید برنامه سازی  باید دقت کرد.

افتخاری خطاب به داوران عنوان کرد: با رجوع به فراخوان جشنواره بررسی کنید که آیا این آثار در دسته بندی مورد نظر ارسال شده است یا خیر؟ همچنین در موضوع داوری ببینید عرف چگونه است؟آیا این آثار شرط لازم را دارد یا خیر؟ در بخش ویژه هم ساختار و موضوع بررسی می شود.

غلامرضا بحیرایی، رئیس کمیته داوران جشنواره هم گفت: داوران نظرات شان را در خصوص برنامه ها یادداشت کنند، چون جشنواره پژواک قرار است با دقت آثار را مورد داوری قرار دهد و شایسته ترین افراد انتخاب شوند.

وی با بیان اینکه جشنواره پژواک تا 15 بهمن تمدید شد، ادامه داد: بعد از آن غربال اولیه صورت می گیرد. مرحله اول داوری ها از 20 بهمن شروع شده و تا 25اسفند کار به سرانجام می رسد.

در این نشست فربد بنایی مسئول کمیته محتوا و هیات انتخاب آثار حضور داشتند.

اسامی داوران در بخش های مختلف جشنواره پژواک به این ترتیب است: داوران اولیه بخش اصلی:  صادق داوری فر، مهدی زریباف،  مسعود محمود خواه، مهدی ساعی و زهرا یساقی        

داوران بخش ویژه: تراب زمانی، کامبیز نقاش، سامان پارسا، سیما غفاری و کاظم داداشی  

داوران بخش مستندهای مستمر:یدالله گودرزی، مهدی شاه رضایی، مهتاب رستمی و آرمان ستوده

داوران بخش برنامه های مستمر: پروانه طهماسبی، مجید حسینی، شهریار کرمی، انسیه سمیع پور و حسین خلیل نژاد 

داوران بخش مردمی: علیرضا مبینی، ناصر عابدینی، سید محمد موسوی جزایری، امین رهبر و مهدی رستمی.١٥:٥٥ - شنبه ٣٠ دی ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٧٢٦٦    /    تعداد نمایش : ١٢١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است