سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

با نگاهی به موسیقی کهگیلویه و بویراحمد ؛

برنامه موسیقیایی "ایرانآوا" از رادیو ایران پخش می‌شود

سینمای نو > سرویس رادیو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از شبکه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده برنامه "ایرانآوا" بیان كرد : در سفرهای فرهنگی رادیو ایران ، این بار نوبت رسید به استان سر سبز و مهر پرور کهگیلویه و بویر احمد که موسیقی در این استان از جایگاه خاصی برخوردار است، و به مواقع مختلف شادی و غم از موسیقی‌های متفاوت استفاده می‌شود. به طوری که حضور آن در کلیه جنبه های اجتماعی این فرهنگ به خوبی نمایان و قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: جدا از ابعاد زیبایی شناختی، «شعر و موسیقی» در فرهنگ مردم این استان از طبیعتی کار کردی برخوردار است.

این تهیه کننده رادیویی تصریح کرد: موسیقی در رابطه با نحوه زندگی روستاییان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد، به طوری که مردم استان به ویژه جامعه عشایری برای کلیه آداب، سنن و برنامه های اجتماعی خود از تولد تا مرگ دارای سرود ها و آواها و نغمه های خاصی هستند

مبشری تاکید کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد ، کمتر فعالیت اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی را می توان نام برد که در آن شعر و موسیقی حضور نداشته باشد، از سور و سوگ گرفته تا تولد ،جشن.

وی در پایان گفت: در برنامه «ایرانآوا» این هفته سفری موسیقایی خواهیم داشت به «کهگیلویه و بویر احمد» و علاوه بر آشنایی با بزرگان موسیقی و ادبیات این خطه ، با جغرافیا و فرهنگ این بخش از کشورمان نیز بیشتر آشنا خواهیم شد.

گفتنی است "ایرانآوا" به تهیه كنندگی سعید مبشری، نویسندگی شهاب شهرزاد، اجرای میثم اسكندری و كارشناسی سیدحمید رضا حسینی ، پنجشنبه‌ها ساعت ۲۲:۰۰ از رادیو ایران تقدیم همراهان این شبكه می‌شود.١٩:٥١ - چهارشنبه ٩ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ١٠٩٣٣٨    /    تعداد نمایش : ١١١سینمای ایران در گذر تاریخفیلم و صدا

سایر رسانه ها

تبلیغات

برگزیده ها

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است