جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

شامگاه ٢٥ تیرماه ؛

آیین تجلیلی برای سید جلال‌الدین محمدیان برگزار می شود

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از ستاد برگزاری این مراسم، آیین بزرگداشت سیدجلال‌الدین محمدیان، خواننده مطرح موسیقی ایرانیِ اهل کرمانشاه ، شامگاه ٢٥ تیرماه در تالار رودکیبرگزار خواهد شد.

این مراسم که با حضور اهالی مطرح موسیقی ،‌ پیشکسوتان و جمعی از مسئولان و مدیران فرهنگی کشور برگزار می‌شود، با اجرای تنبورنوازان راز مهتاب همراه خواهد بود و این در حالی است که قطعه مردان خدا نیز توسط این گروه اجرا خواهد شد. همچنین جلال‌الدین محمدیان نیز اجرایی برای مخاطبان این برنامه خواهد داشت.

موسسه رسانه‌ای ایما برگزارکننده این مراسم است که با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای تابع همچون بنیاد رودکی، دفتر موسیقی، انجمن موسیقی ایران، موسسه پیشکسوتان هنر و خانه موسیقی به دبیری علیرضا سپهوند و مساعدت علی عزیزی (مدیر شرکت فرهنگی هنری آواز بیستون)، ناشر آثار سیدجلال الدین محمدیان این آیین بزرگداشت را طراحی کرده است.

سیدجلال‌الدین محمدیان متولد ١٣٢٥ درکرمانشاه است و از عنفوان جوانی به تشویق استاد سید امیرالله کاته‌کبودی با گروه تنبورنوازان به همکاری پرداخت. او در سال ۱۳۵۱ فعالیت رسمی و هنری خود را در مرکز فرهنگ و هنر کرمانشاه شروع کرد و در سال ۱۳۵۵ به تهران آمد و برای این که بهتر بتواند گوشه‌ها و ردیف‌های موسیقی اصیل ایران را فرا گیرد به عنوان شاگرد نزد استاد محمدرضا شجریان پذیرفته شد و در نهایت  در مکتب صبا افتخار شاگردی وی نصیبش شد.

او از محصر اساتیدی چون سید امرالله شاه‌ابراهیمی، سید خلیل عالی نژاد، کیخسرو پورناظری و علی‌اکبر مرادی نیز بهره برده است.

محمدیان در خدمت استاد علی‌اصغر بهاری با ردیف‌های آواز آشنا شد و سه سال دیگر در کلاس استاد شجریان که در رادیو تدریس می‌کرد، حضور یافت و بطور خصوصی در منزل شادروان استاد محمود کریمی به منظور تکمیل دانش موسیقی به فراگیری پرداخت. سرانجام در سال ۱۳۵۶ با گروه تنبورنوازان همکاری خود را آغاز کرد.

محمدیان در سال ۱۳۵۸ همکاری خود را با مرکز حفظ و اشاعه موسیقی آغاز و قطعه هوای وطن را با گروه تنبور شمس اجرا کرد. در سال ۱۳۵۸ با گروه تنبورنوازان کنسرتی در تالار وحدت به مدت پنج روز اجرا کرد که آهنگ باز هوای وطنم آرزوست از او مورد توجه قرار گرفت.

 


١٧:٢٢ - دوشنبه ١٩ تير ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٣٥٠٧    /    تعداد نمایش : ٧٠سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است