جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

در دومین دوره برگزاری ؛

جدول اجراهای جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان منتشر شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی ، دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان از دوشنبه 17 مهر تا چهارشنبه 19 مهر با اجرای 25 اجرای نمایشی و 4 کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد.

برنامه اجراهای نمایشی و کارگاه‌های آموزشی این جشنواره به شرح زیر است:

اولین روز جشنواره

در روز دوشنبه 17 مهر، سالن ماندگار زنجان، میزبان اجرای دو نمایش «دختر تنها» نوشته و کار الیسا کاظمی از ارومیه و «پرواز آرزوی من است» به نویسندگی و کارگردانی محسن مسعودی‌فر از نیشابور خواهد بود که ساعت10 و 10:45 صبح در بخش تجربه‌های پویا اجرا می‌شوند.

از ساعت 15 همین روز، تالار هنر این شهر شاهد اجرای «شاه لیر» به نویسندگی شکسپیر و کارگردانی اکبر صادقی از اردبیل خواهد شد.

ساعت 16، نمایش «شمشیر» نوشته و کار کیوان آذرخش از سنندج در سالن ماندگار اجرا خواهد شد.

نمایش «ماندالا» به نویسندگی آرزو بهرامی و کارگردانی فرشته جعفری و مهدی روزبهانی از زنجان، در ساعت 16:30 و در محوطه فرهنگسرا اجرا خواهد شد.

در ساعت 18 نمایش «در جستجوی خوشبختی» نوشته و کار جاوید اسماعیلی از تبریز روی صحنه خواهد رفت و در ساعت 19:45، نمایش «روشنی» به نویسندگی و کارگردانی ای دی بلوچ از کشور پاکستان در تالار هنر زنجان روی صحنه خواهند رفت.

در اولین روز جشنواره، نشست تخصصی و خبری هنرمندان، کارگردانان و اصحاب رسانه با حضور مارکو استوجانوویچ (Marko Stojanovic)، مدیر سازمان جهانی مایم ساعت 12.30 در تالار اندیشه اداره‌کل هنرهای نمایشی این شهر برگزار خواهد شد.

سالن یادگار و ماندگار نیز در ساعت‌های 17 و 18:45 میزبان برپایی دو کارگاه آموزشی خواهند شد.

کارگاه «موسیقی و پانتومیم» توسط ساسان قجر و کیارش میرمحمدرضایی و کارگاه «بدن بازیگر» توسط رضا کشاورز به ترتیب در این سالن‌ها تشکیل خواهند شد.

دومین روز جشنواره

دومین روز جشنواره پانتومیم زنجان (سه‌شنبه 18 مهر) با اجرای نمایش «بدرخش»، کار هیرومی هوسوکاوا از کشور ژاپن در ساعت 10 صبح و در تالار هنر آغاز می‌شود. این نمایش در ساعت 15 همین روز، دومین اجرای خود را در انجام خواهد داد.

نمایش «کاغذ کثیف» به نویسندگی علی عباسی و کارگردانی سلمان شفیعی از شهر خلخال در ساعت 12، نمایش «عروس قنات» نوشته و کار امین دلپذیر از یزد در ساعت 17:15 و نمایش «رهده دوبال» کاری از کارگاه خانه پانتومیم زنجان در ساعت 18:30 در تالار هنر روی صحنه خواهند رفت.

سالن ماندگار در دومین روز جشنواره، سه اجرای نمایش خواهد داشت. نمایش «ما دلقک نیستیم» نوشته و کار پوریا رضایی از اراک در ساعت 10:45، نمایش «ریشه» کاری از کارگاه خانه پانتومیم زنجان در ساعت 15:45 و نمایش «اشک‌ها و لبخندها» به نویسندگی و کارگردانی مسلم کیهان از کرج در ساعت 16:45 در این سالن اجرا خواهند شد.

سالن یادگار در این روز میزبان کارگاه آموزشی مارکو استوجانوویچ، رئیس سازمان جهانی مایم خواهد بود. این کارگاه آموزشی در ساعت 19 تشکیل خواهد شد.

سومین روز جشنواره

در سومین و آخرین روز جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان، نمایش‌هایی از کشورهای تونس، ایتالیا و ترکیه و ایران روی صحنه خواهند رفت.

تالار هنر شهر زنجان، روز چهارشنبه 19 مهر به اجرای نمایش‌های «بدون قصه خونریزی» به نویسندگی عبدالرحمن شریف و کارگردانی عبدالرحمان شریف و سادوک ایدانی در ساعت 10 صبح، نمایش «مکبث» به کارگردانی آزاده سرابی از تهران در ساعت 12:30، نمایش «حیوانات دیوانه» نوشته و کار اندریا فدی از کشور ایتالیا در ساعت 15، نمایش «آدم، فاستوس، حوا» به کارگردانی مبینا فرهمند آریا از تهران در ساعت 17:45، نمایش «سوگ فریدون در سرزمین لیر شاه» با طراحی و کارگردانی علی عباسی از زنجان در ساعت 19:30 اختصاص دارد.

در این روز، سالن ماندگار شاهد اجرای نمایش «چرا زندگی اینجوریه» نوشته و کار محمد بهادری و سارا جوانبخت از ارومیه در ساعت 12:40، نمایش «هیچی نگو» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا ناصحی از تهران در ساعت 16:15 خواهد شد.

محوطه فرهنگسرا نیز به اجرای دو نمایش اختصاص‌یافته است. نمایش «مای نیم ایز سرگرمی» نوشته و کار فرزاد روایی از تهران در ساعت 11صبح و نمایش «آخرین لحظه» به نویسندگی و کارگردانی اونور کابا از کشور ترکیه در ساعت 18.15به اجرا درخواهند آمد.

کارگاه آموزشی کشور ژاپن نیز در ساعت 20 و در سالن یادگار برگزار خواهد شد.

سالن اجتماعات هتل پیام زنجان هم در ساعت 22:30 هرروز جشنواره برای کارگاه نقد و بررسی و تحلیل آثار اجراشده توسط هیئت منتقدین، کارگردانان اختصاص‌یافته است.

آیین پایانی دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم زنجان ساعت18:30روز پنجشنبه20 مهر در مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار خواهد شد.
دانلود فايل : pantomim_barnameh.jpg ( 92KB )


١٤:٠٥ - يکشنبه ١٦ مهر ١٤٠٢    /    شماره : ١٠٥٢٥٣    /    تعداد نمایش : ١٥١سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است