پنج شنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٣  چاپ        ارسال به دوست

در بیست و هفتمین دوره برگزاری ؛

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به جشنواره تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد

سینمای نو > سرویس تئاتر 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " و به نقل از روابط عمومی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان ، در پیام دکتر کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی به جشنواره بیست و هفتم آمده است: برای تئاتر در دیدگاه‌ها و رویکردهای گوناگون، کارکردهای بسیار متنوع و ‌متفاوتی عنوان شده است و در ساحت‌های متفاوت کار ویژه‌های مختلفی برای این هنر تعریف و تصور شده است.

در ارتباط با کودکان و ‌نوجوانان علاوه بر کارکردهای معمول و متداول تئاتر، به نوعی رویکردهای آموزشی و تربیتی شکل برجسته‌تری به خود گرفته و بیشتر مدنظر اصحاب تئاتر، مخاطبین و جامعه علمی اعم از روان‌شناسان، جامعه‌شناسان و پژوهشگران حوزه‌های تربیتی و نیز خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

پرداختن به این جنبه از کارکردهای تئاتر، مستلزم شناختی همه جانبه از کودک و ‌نوجوان و جهان گسترده و خاص اوست. شناختی مشتمل بر شاخه‌های مختلفی از روان‌شناسی، علوم تربیتی، علوم انسانی، جامعه شناسی در کنار تسلطی کامل و اشرافی عمیق به شیوه‌های اجرایی و ‌تکنیکی تئاتر.

این کوتاه، نشانگر اهمیت بسیار ویژه فعالیت در تئاتر کودک و نوجوان در هر شاخه و سمت و منسبی است.

جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و‌نوجوان در حد توان خود به دنبال ایجاد شرایط بهتر از جنبه‌های گوناگون آموزشی، تربیتی، امیدافزایی و کارآمدی برای فرزندان ایران با تکیه بر فرهنگ اصیل، غنی و متنوع ایرانی، اسلامی است. بی‌شک این مهم نیازمند همتی والا و تلاشی سترگ در تمام سطوح سیاستگذاری، مدیریتی و اجرایی است. چرا که نسل فردای جامعه و تاثیرگذاران و سازندگان آینده ایران عزیز را کودکان و نوجوانان امروز تشکیل می‌دهند و یکی از رسالت‌های برجسته حوزه فرهنگ و هنر، برنامه‌ریزی و فعالیت کارشناسانه و مثمر ثمر در این حوزه است.

با آرزوی پیروزی و سربلندی برای تمام هنرمندان، گروه‌های نمایشی، همکاران و برگزارکنندگان این رویداد بزرگ هنری، امیدوارم بیست و هفتمین گام این مسیر خطیر، ما را و تئاتر کودک‌ و ‌نوجوان را به اهداف و چشم‌اندازهای کلان این جشنواره نزدیک‌تر نماید.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، یکم تا ششم تیرماه به دبیری امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و دیگر سازمان‌ها و نهادهای استان همدان، با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.١٥:٤٥ - دوشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٧٥٨٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٠سالن های نمایش


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است