دوشنبه ٢٧ فروردين ١٤٠٣

آخرین اخبار :  چاپ        ارسال به دوست

برای هفتمین دوره ؛

فراخوان جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی منتشر شد

سینمای نو > سرویس موسیقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ، بنا بر اعلام رسمی خانه موسیقی ایران، بعد از سه سال تعطیلی جشن خانه موسیقی ایران به دلیل کرونا ، امسال قرار است هفتمین دوره این جایزه دردو بخش جایزه بهترین آلبوم ( موسیقی ایران) و جایزه بهترین کتاب در دی ماه برگزار شود.

جزییات جایزه بهترین آلبوم موسیقی:

خانه موسیقی ایران در نظر دارد از میان آلبوم های منتشر شده در حوزه موسیقی ملی ایران و در مقطع زمانی فروردین 1399تا مرداد 1401 پس از تجزیه و تحلیل محتوایی و بررسی های لازم ، بهترین آلبوم ها را انتخاب و در جشن موسیقی دی ماه سال جاری معرفی کند.

بهترین آلبوم های موسیقی ملی ایران در پنج بخش شامل موسیقی ایرانی(دستگاهی-ارکسترال، آثاری که با استفاده از سازها و فرمهای کلاسیک ساخته شده است)، موسیقی کلاسیک غرب،موسیقی پاپ و موسیقی نواحی برگزیده خواهد شد.

ذکر این نکته ضروری است که آخرین جشن خانه موسیقی ایران سال 1397 برگزار شد و در سال 1398 علیرغم اعلام عمومی و گزینش آلبوم های برتر به علت وقوع برخی اتفاقات تلخ این جشن برگزار نشد.

در نتیجه در جشن سال جاری برترین آلبوم های موسیقی سال 1398 نیز معرفی خواهند شد.

لازم به ذکر است امسال برای نخستین بار معرفی آلبوم برتر موسیقی پاپ و موسیقی نواحی به بخش رقابتی دوسالانه های آلبوم برتر جشن خانه موسیقی اضافه شده است


جایزه بهترین کتاب :

در حوزه آثار مکتوب، خانه موسیقی پس از بررسی و داوری کتاب های منتشر شده در چهار رشته آموزشی، تالیف(علمی و پژوهشی)،ترجمه و آهنگسازی(نت و پارتیتور) که چاپ نخست آنها در مقطع زمانی فروردین 1399 تا مرداد 1401 منتشر شده باشد ، بهترین کتاب(چهار عنوان) را برمی گزیند.

متقاضیان شرکت در این رقابت ها تا پانزدهم شهریور ماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشن موسیقی به آدرس خیابان فاطمی غربی بعد از خیابان جمالزاده خانه موسیقی ایران ارسال کنند.

مراسم پایانی این جایزه و معرفی برگزیدگان دی ماه سال جاری (1401) برگزار می شود.١٨:٥٠ - چهارشنبه ٢٦ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٩٨٦٥٨    /    تعداد نمایش : ٤١٧سالن های اجرای موسیقی


فیلم و صدا

سایر رسانه ها

گالری عکس

دارای مجوز شماره 89.25738

از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی


پیوندها

سینمای نو را دنبال کنید

کلیه حقوق این سایت برای سینمای نو محفوظ و استفاده از مطالب آن با ذکر کامل نام منبع مجاز است